premiery

Postautor: Joint3r » 2010-12-01, 19:56

Obrazek

01. Siemano Polska!
02. W klubie
03. Noc nie daje snu 2 (ft.Chada)
04. Dobra droga (ft. Sokół)
05. 022 (Zerodwawa)
06. Każdy dzień (ft. Frenchman)
07. Daj mi czas (ft. Tede)
08. Chciałbym (ft. Mr. Reggaenerator)
09. Między prawdą a betonem (ft. Rakraczej)
10. Zarażeni (ft. W.E.N.A., Fokus, Shugar)
11. Warsaw outdoors (ft. Boogie Blind, O.C., A.G.)
12. Nie kupuje (ft. Fokus)
13. Nie śpię (ft. Sokół)
14. Za późno by nawracać (ft. El da Sensei)
15. Kontra wersja kontrowersji
16. A my
17. Ptaki (ft. Tomasina)

Hell Yeah! Nowa płytka na mp3, dzisiaj o 23:55 usiądę do słuchania, tak zrobiłem, przesłuchałem dosyć mocno się zajarałem bo czego by o tej produkcji nie powiedzieć, stoi na dobrym poziomie. Następnego dnia jednak, nie chciało mi się czekać do „za pięć dwunasta” więc po prostu słuchałem w ciągu dnia i tuż przed snem. Krótko mówiąc przesłuchałem sporo razy i pomyślałem, że warto jest tą płytkę zrecenzować. Więc zacznijmy od intra. „Bleee” średnie takie to intro sobie pomyślałem, więc nie doczekałem do końca, kliknąłem next. Jeszcze większe „bleeee” melanżowa nuta pod tytułem „w klubie” to w sumie nic nowego. Było. Przesłuchałem ją w całości dopiero za drugim razem, po którym jednak moja opinia o tym tracku się nie zmieniła. A więc „nex” i tutaj pierwsza myśl „bit miazga” druga – Flow Diox’a zajebiste, więc zdjąłem palec z przycisku i wysłuchałem całości, trzy razy! Genialna tekstowa popisówka Diox’a, do tego z zajebistym flow, Hades bardzo podobnie, do tego zajebiście ukazał to co w tym kawałku powinno być najlepsze – jeden, konkretny element storyline’u! Podzielony na trzy części track zakończył piękna zwrotką Chada. Zdziwiłem się mocno jego featuringiem „kurcze, Chada w takiej nawijce, może być ciężko” ale zaraz po tym myśl „gówno prawda” bo Chada zmiażdżył tak, jak koledzy z Bandy. Chada dodał kapitalnym stylem klimatu do kawałku, robiąc dosłownie „podsumowanie” do tego refren – bardzo ciekawy, krótki, treściwy i idealnie wpasowany, to wszystko zrobiło z tego tracku, jeden z najlepszych z całej płyty. Przy kawałku pod tytułem „dobra droga” zaczęło się tak „Kurwa! Jeżeli oni dalej będą tak masakrowali bitami na co się zanosi, to będzie mega płytka i to do końca!” więc szybko zatarłem wspomnienie pierwszego tracku i wsłuchałem się w magiczny refren. Dopiero po kilku sekundach dotarł do mnie sens słów i powiałem go uśmiechem, niestety, zwrotka Diox’a niesamowicie przypomina mi wersy pisane przez Eldokę… Pomijając - kapitalnie poleciał tutaj Sokół, tak jak zrobił to w rmx’ach puszera. Mega sprawa, kolejny kawałek naprawdę godny polecenia. Dalej niestety w moich odczuciach nie było już tak dobrze, dotarłem do kawałku z WENĄ, ale nie jarałem się zbytnio, „Zarażeni” kolejny kawałek niesamowicie ubarwiony przez gościa – W.E.N.A! Bo Fokus i Shugar… średnio. (Tede, frenchman i regenerator także „średnio” mówiąc dosyć pobłażliwie ) Więc lećmy dalej – Kolejny kawałek z Sokołem! Myślę sobie „Łoch skoro tak ładnie poleciał w pierwszym featuring’u spodziewam się czegoś tak samo dobrego, ba może nawet lepszego w kolejnym kawałku” bicik fajny, spokojny, ciekawie się zaczyna i wejście Diox’a, bardzo ciekawie. Następnie jednak zauważyłem, że troszkę spadła jakość jego tekstów w miarę ze schodzeniem w dół tracków na płytce. Ciekawiło mnie bardzo użycie słów „Okoliczności są wyjątkowe” w kawałku z Sokołem, i tak, pewnie wy również to zauważyliście, przypadku raczej w tym nie ma ;) No nic, znowu Diox leci, fajny tekst o wkładaniu łba pod poduszkę, no ale dalej nic specjalnego... Hades, o niebezpiecznych snach, o sobie troszkę + oklepany tekścik o „niedostatecznym hajsie za płytki”. Tyle od Hades’a. No i jest Sokołek! Pierwsze wersy mina mi rzędnie, kolejne … już nic dosłuchałem do końca, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Jedyne co do mnie trafiło, to, to, że Sokół Utu ma rację jakie podejście czasami prezentuje się podbijając do dup. „Ptaki” z kolegą panów, który w mojej opinii jest dobrym, dobrym z plusem, MC! Tomasina, po „planach zakładanych zamiast firmy w Puszerze, spodziewałem się mocniejszego pocisku od niego, ale nie można powiedzieć i tak o tych trackach źle, w „Ptaki” został zachowany ten klimat z lotu ptaka i zajebiście!

Bity, Goście, Tematyka, Teksty, Flow i Hi Fi Banda. Ogólnie ile bity mi się na płycie bardzo podobały, to nie zawsze zostały wykorzystane tak do samego końca, jakiś tam niedosyt niestety mi pozostawał po przesłuchaniu tracków, czekam na więcej i oby jeszcze lepszego materiału od Hi Fi Bandy. Goście, co do nich mogę się przyczepić, bo na taką ilość raperów jacy wystąpili na tej płytce, podobają mi się zwroty niewielu. Dobrze że znalazł się WENA, Chada, Sokół, Sensei, czy Tomasina, ale reszta wydaje mi się całkowicie zbędna, mało Hi Fi Bandowskiego rapu. Tematyka płyty leci jak najbardziej na plus, bardzo mi się podobało bo w sumie nie zabrakło mi niczego, co wchodzi w styl jaki prezentują raperzy – troszkę pouczania, sporo opisanych sytuacji, plus story zrobiło na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie, jeden z elementów do których nie powinno się przyczepiać. Teksty i Flow. Tutaj to chyba domena Diox’a no chyba, że lubi się „zamulaste flow” Hades’a, które notabene również jest bardzo, bardzo dobre. Chada i WENA w tej kwestii również rozbujali płytkę. No i Hi Fi Banda. Ogólnie kapitalna inicjatywa z tą płytą bo chociaż często jak z tekstu wynika coś mi się nie podobało, to jednak ostatnio na Polskiej scenie zabrakło mi dobrej, ogólno tematycznej produkcji, chyba ostatnią w takim deseniu było „pysk w pysk” które pożarłem w dwie noce uszami. Fakt faktem, troszkę mało Hi Fi Bandy, ale to akurat nie jest problem bo większość gości dała radę.

Ogólna ocena płyty w mojej opinii to 7.20 / 10

Odjąłem troszkę punktów za niektóre traki, oraz za kiepski dobór. Tyle ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-02, 16:44 przez Joint3r, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Big Sun » 2010-12-02, 16:25

Ogólnie to tak. Czekałem na płytę z wiadomego powodu. Goście zza Oceanu. Legendy, bo tak spokojnie mogę powiedzieć wypadli bardzo dobrze i track z ich udziałem jest obok Noc nie daje snu 2 z Chadą moim ulubionym z tej płyty. Jeśli miałbym patrzeć na ogół płyty to krótko: udana produkcja, jednak bez fajerwerków. Moja ocena będzie zbliżona do tej Joint3r'a i tego się trzymam ;)
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Bed » 2010-12-02, 16:30

Dla mnie płyciwo bardzo dobre i uważam że to wyróżniająca się produkcja polska tego roku.
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Cali_FCB » 2010-12-02, 21:10

Nie oczekiwałam jakoś specjalnie tej płyty, ale sprawdziłem i nie żałuję. Zespół w formie, ciekawi goście, bity naprawdę konkretne, ogólnie słuchając nie można się nudzić. Na pewno jednak nie jest to krążek na poziomie nowych Piha, Pezeta i Małolata czy też Stasiaka.

A co do najlepszych kawałków, to trzy pierwsze póki co najbardziej mi podeszły ;]

Prekursor
Prekursor

Postautor: sotiv » 2010-12-06, 07:25

A ja mam takie pytańko...słucha ktoś z rana może radia czwórki? Leciał dobry kawałek, a dokladnie
Frenchman, Hifi Banda Będzie Lepiej
może ktoś wie gdzie można go dostać, bo szukam szukam i nic :/

0%
0%

Postautor: Bed » 2010-12-06, 15:00

masz na myśli posłuchać czy kupić mówiąc dostać ?

tu masz lina do kawałka:
http://www.youtube.com/watch?v=khgKWDHGGEc

A samego kawałka to chyba nie da się kupić heh :]
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Milkshake » 2010-12-07, 19:48

lubie 'Ptaki' z tej plyty

chyba troche za duzo gosci

ogolnie nie przepadam za Hi Fi Banda
Milkshake

Postautor: Moke » 2010-12-11, 19:21

Dobra płyta, aczkolwiek fakty mi się bardziej podobały. Płyta zawiera parę dobrych kawałków, ale reszta bez "wow". Chłopaki ze składu trzymają poziom, dopóki będą robic taki rap, będę kupował ich płyty.

0%
0%

Postautor: Ash » 2010-12-11, 21:18

Dla mnie album jest średni, trochę się zawiodłem. Żaden kawałek nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak np. "Mieli być tu", "Niewykorzystane okazje" albo "Puszer". Może za dużo się po tej płycie spodziewałem? Tak czy inaczej jedyny numer, który na dłużej zostawiłem na playliście to "Chciałbym". 6/10
Ten klimat tkwi w nas, nawet jeśli Nas zwątpił
Nagrał "Hip Hop Is Dead", dla mnie nie ma takiej opcji

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Charliee » 2010-12-12, 13:05

Moim zdaniem ta płyta jest lepsza od pierwszej, teksty bardziej do mnie przemówiły, bity lepiej się wkręciły ogólnie jaram się. Refren Reggeaneratora w 'Chciałbym' mistrzostwo.
Obrazek

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Mistrz Cietej Riposty » 2011-11-07, 18:33

Tą płytą jaram sie ciagle:)

10%
10%

Postautor: aRap » 2011-11-09, 19:13

Płyta jak dla mnie lepsza od poprzedniej.
"23:55" Ma świetne dobrane bity, zajebistą część liryczną jak i flow Dioxa i Hadesa (Ze wskazaniem na Hadesa)
Hi-Fi Banda zawsze na propsie, nie ważne czy w jakiś beef się wpierdolą gdzie wyjdą poszarpani, ja zawsze ich będę słuchać.

Płytka 9/10, polecam każdemu kto zaczyna i jest już obeznany z naszym ojczystym HH. ;)
8set8dziesiąt8

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Nafciarz » 2011-11-10, 08:02

Płyty słucha się bardzo dobrze to fakt. Bity na wysokim poziomie samym raperom trafiają się lepsze i gorsze linijki ale widać rozwój Dioxa i Hadesa względem debiutu. Ogólnie płyta na mocne 7/10. Liczę że każda kolejna płyta będzie jeszcze lepsza od tej.
Obrazek
Obrazek

60%
60%

Postautor: Laj » 2011-11-10, 09:10

Hifi Banda? Słucha się dobrze w przeciwieństwie do solówek członków tegóż squadu. Płyta jest po prostu dobra, kilka tracków jak "Między prawdą a betonem" czy "Zarażeni" wpadło mi od razu do ucha, pozostałe również trzymają niezły poziom dzięki bitom które idealnie pasują do stylu obu raperów. Wydawalo mi się, że Dioxa i Hadesa stać na więcej i trochę się zawiodłem. Jednak produkcje uratowały tą płytę. W szkolnej skali ocen daję tej płycie 3+/4- Były lepsze ale nie mozna nazwać jej słabą porównując z pozostałymi płytami zeszłego roku.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Mistrz Cietej Riposty » 2011-11-10, 12:21

Kawałki łatwo wpadają w ucho. :)
Poza tym, HIFI Banda znów pokazała, że robi dobry rap :) Propss :)
Ostatnio zmieniony 2011-11-13, 14:17 przez Mistrz Cietej Riposty, łącznie zmieniany 1 raz

10%
10%

Następna

Wróć do Polskie Recenzje