premiery

Dział dla writerów

Postautor: skoot3 » 2011-12-14, 18:56

Zostaliśmy złapani w pewną noc przez prewencje (powodów nie podam).
Na drugi dzień okazało się, że mają nagrania z JEDNEJ kamery jak robiliśmy ścianę. Koleś od tej ściany przekazał im materiał i strzelił z dupy. Z kolesiem ugadaliśmy się, że odmalujemy ścianę w sobotę a On wycofa oskarżenia. Wiem, że sprawa będzie pewnie i tak, ale czy za sam czyn? Do tego psiaczki zrobiły zdjęcia wrzut i tagów robionych w te samą noc w którą nas złapali (w tym moje). I wiem, że będą chcieli Mi to udowodnić lecz konkretnych dowodów na mnie nie mają (prócz tej jednej kamery, ale z kolesiem od ściany jestem już ugadany). Mogą Mi to udowodnić nie mając świadków,nagrań,zdjęć wiedząc tylko, że tej samej nocy robiłem coś ale w innym miejscu? Wezwanie mam na jutro godz 8.00.
Piszę bo to pierwsza moja sprawa za wrzuty. Więc chętnie posłucham się ludzi bardziej obytych;)
:)

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Dosz » 2011-12-14, 19:12

Wjadą Ci na chatę zobaczą projekty i będą wiedzieć, że to Ty :D.
A tak serio to nie wiem, nie pomogę Ci. Ale do więzienia nie pójdziesz hehe. Jak udowodnią Ci to, to kare dostaniesz w formie pieniężnej pewnie. Kolegę też złapali i dostał 3 tysiące i że kamienice odmalować musi.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: skoot3 » 2011-12-14, 19:43

Pytanie tylko. Czy mogą Mi udowodnić inne tagi na mieście nie mając na to dowodu (tylko, że tag taki sam)? - Bo tag widziałem od kilku lat na mieście i go skserowałem - kumaci będą wiedzieć ocb:)
Czy malowanie jest ścigane z urzędu? Tzn. czy jak koleś od ściany będzie chciał wycofać zeznania to i tak nas po sądach będą ciągać ;)?

V[/b]

[ Dodano: 2011-12-14, 21:02 ]
Właściciel sklepu dzwonił.
spodobały mu się projekty i mamy zrobić wrzutę na tej ścianie tyle, że kolorki. On nam puchy ufunduje. Jaram się
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 20:09 przez skoot3, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Kamikadze » 2011-12-14, 21:26

To jednak dobrze się skończyło, ale mam pytanie jak was przyłapali przedstawili się i za co was zatrzymują ?

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: skoot3 » 2011-12-14, 22:21

Kamikadze pisze:To jednak dobrze się skończyło, ale mam pytanie jak was przyłapali przedstawili się i za co was zatrzymują ?

Na pewnej miejscówce nie było nigdy żadnej kamery, byliśmy tego pewni. Dzień przed wbiciem tam założyli kamerę w mało widocznym miejscu. Prewencja zatrzymała nas pod innym zarzutem, nie związanym z graffiti a na drugi dzień koleś od ściany przyszedł na komisariat z nagraniem. I nas skojarzyli+widoczne twarze. Niby uszło na sucho (jutro przesłuchanie bo nie zdążył wycofać), ale pewnie będziemy na oku i trzeba zmienić wiele rzeczy niestety.

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Dosz » 2011-12-15, 16:38

No na pewno wiele rzeczy zmienic. "Imię" najlepiej i przerwe zrobic.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: skoot3 » 2011-12-15, 19:41

Byłem. Siedziałem tam około 3h ale to przez to, że dość długo się ze mną bawili i Ja musiałem zmienić moje zeznania pod koniec. Chcieli Mi udowodnić rzeczy KTÓRYCH PRZECIEŻ JA NIE ROBIŁEM. Ale nie przyznałem się do niczego innego tylko tego na co mieli dowody:) 5 zarzutów. Z czego trzy o graffiti. Wszystkie trzy zostaną odwołane (z dwoma właścicielami zagadaliśmy, a jedną puchę umyjemy bo co dziwne o jeden zwykły TAG im chodzi co zrobiony był na jakiejś metalowej skrzynce) i będę czysty. W styczniu następne przesłuchanie. Zrobili przy okazji Mi zdjęcia,wydrukowali i powiesili u siebie, ''rozkaz'' żeby mnie za każdym razem przeszukiwać co dla mnie jest po prostu paranoją:)

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Dosz » 2011-12-15, 20:17

Masz lipę trochę ziomuś :P. Przerwę musisz sobie bez kitu zrobić. Pojebana policja/system bo kurwa się zajmują tymi co malują w chuj czasu zamiast się zająć czymś poważniejszym. Nie, że bez kary za malowanie ale bez przesady odmalować, rachunek uregulować i spokój a nie jakieś zdjęcia, przeszukiwania za każdym razem. Chore to jest. Ale życzę szczęścia przy kolejnych akcjach hehe.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: skoot3 » 2011-12-15, 20:20

Dosz pisze:Masz lipę trochę ziomuś :P. Przerwę musisz sobie bez kitu zrobić. Pojebana policja/system bo kurwa się zajmują tymi co malują w chuj czasu zamiast się zająć czymś poważniejszym. Nie, że bez kary za malowanie ale bez przesady odmalować, rachunek uregulować i spokój a nie jakieś zdjęcia, przeszukiwania za każdym razem. Chore to jest. Ale życzę szczęścia przy kolejnych akcjach hehe.

Dzięki ;) No właśnie ta przerwa mnie boli bo głowa pełna pomysłów i zimą szybko ciemno się robi i mniejszy przypał. Pojebany system, ale nie szybko to się zmieni. Co najwyżej kary pójdą w górę. W styczniu odezwę się co było na następnym przesłuchaniu a później co dostałem za wyrok;)

Trzymaj się;)

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Laj » 2011-12-15, 22:13

skoot3 pisze:Właściciel sklepu dzwonił.
spodobały mu się projekty i mamy zrobić wrzutę na tej ścianie tyle, że kolorki. On nam puchy ufunduje. Jaram się
Idźcie w tym kierunku, spróbujcie podbijać do ludzi, pokazaywć projekty, spróbować wyjść "na legal". A nóż znajdą się chętni na wrzuty na własnych budynkach. Mozna nawet dogadać się z władzami miasta (wiem, że w naszym kraju to nadal rzadkość ale trzeba przeć do przodu).
Powodzenia.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Dosz » 2011-12-16, 13:47

Jebać legale

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: skoot3 » 2011-12-16, 18:06

Dosz pisze:Jebać legale

Podbijam. To już nie to samo.

Co do tematu:

Jutro z rana z kolesiem jedziemy kupić puchy. Niestety jakieś deckolacki czy inne tego typu gówno. No ale cóż, koleś chce takimi to takimi też mu zrobimy. Mieliśmy spotkanie z kolesiem od drugiej ściany. Do odmalowania 3 drzwi,skrzynka od gazu i jakiś metalowy wentylator czy coś (to wszystko za wycofanie sprawy. Mimo, że nie robiliśmy tego ''wentylatora'' i dwóch drzwi). Trzeci koleś jakiś jebnięty był, nie dogadaliśmy się z nim. Postanowiliśmy wyjść i już pierdolić go bo tylko ciśnienie skakało. Koleś gadał swoje, nie słuchał nas i tylko powtarzał ''do roboty'' i, że ''milicja z wami porządek zrobi''. To co Mi psiak powiedział to, że jeśli się dogadamy z ludźmi to nie mamy problemów. A jeśli nie, to mamy zrobić to na swoją rękę i przynajmniej nie będziemy płacić za ściany.

Big up:)

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Dosz » 2011-12-16, 18:35

No dekolaki to gówno ale jak normalnie jakaś dobra sciana nie stary blok to da rade przeboleć

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: rtc » 2011-12-18, 12:25

jest tak, że jeśli zrobaczyli inne tagi to cie wjebią jak chcą, nie musza mieć dowodów na kamerach, jesli dogadaliście się z typem od ściany to to odejdzie najwyżej (chyba 500zł mandat za zniszeenie mienia) plus dojebia was za tamte tagi po kilka stówek.
ziomka nie widzieli, ze tagowal w bramie tylko ze zalozyl kaptur i szybciej szedl (inny obok szedl normalnie) tego z kapturem zaczeli gonic, jak go zlapali dojebali go za tagi, chcuieli mu dojebac tagi ifcc dodatkowo ale przyznal sie do swojego tylko, mial miesieczna przerwe, do tego chcieli mu dojebac kradzież klawiatur z media martku ale im sie nie udalo
a oni nie mają nic poza ksywą na forum
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Dosz » 2011-12-18, 12:38

Ale zaczęli go gonić po tym jak tagował tylko, że nie widzieli jak to tagował tak?

Awatar użytkownika
80%
80%

Następna

Wróć do Street Art