premiery

Dział dla writerów

Postautor: Nasir » 2010-10-19, 19:57

Popkiller to serwis piszący nie tylko o rapie, ale o całej kulturze hip-hop. Oczywiście informacji o pozostałych elementach jest odpowiednio mniej, ale i tak nie możemy pominąć ciekawszych kąsków.

Szczególnie jeśli godne są uznania za pomysłowość, kreatywność i upamiętniają największe postaci z rapgry. Tak jak tribute dla Guru, który oglądać można na sosnowieckich murach.

"Najprostszym i jednocześnie najbardziej oczywistym wydało nam się, że należy postawić na pewien element naszej kultury, który swoje piętno odciska zazwyczaj na pociągach i murach. Dla Nowego Jorku jest to zwykła niezbędność, z rangą sakramentu. Dlaczego więc Zagórze, nie może przypominać Boogie Down lub Brooklynu? Znaleźliśmy zatem idealną lokalizację ku temu, która będąc odrobinę na uboczu, nie stroni mimo wszystko od powszedniego zgiełku. Po chwilach zwątpienia i wielu problemach organizacyjnych, portret Guru nareszcie widnieje na jednym z garaży, przy ulicy Dmowskiego w Sosnowcu." -wszystko obejrzeć możecie na tej stronie .

Od nas duża piątka dla autorów! Cynk otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, któremu także dziękujemy za trzymanie ręki na pulsie.

źródło:
Kod: Zaznacz cały
http://www.popkiller.pl/2010-10-19,guru_sosnowiecki_tribute

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić. Najwyżej niech mod przeniesie.
Ostatnio zmieniony 2011-04-18, 09:23 przez Nasir, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: FuckTheRadio » 2010-10-21, 18:01

Jak będę w pobliżu, to muszę na własne oczy zobaczyc :D

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-10-21, 18:22

Ekstra robota, oby jakaś spółdzielnia albo inny głupi organ nie chciał tego zamalować.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: PaCO » 2010-10-21, 19:33

Muslim_Soldier pisze:oby jakaś spółdzielnia albo inny głupi organ nie chciał tego zamalować.

To jest chyba bardziej niż prawdopodobne :(

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: bredzisz » 2010-11-01, 11:33

A ludzie, którzy się nie znają porównują bohomazy typu "TYLKO RUCH" do niesamowitej sztuki Graffiti.
Spółdzielnia powinna się cieszyć, że ktoś dobrowolnie odwalił kawał dobrej roboty. Jakby tak na wszystkich obdrapanych, brzydkich murach zezwolić na robienie graffiti osiedla od razu, by się pozmieniały. Bo i tak dobrze wiemy, że spółdzielnie zanim się wezmą za odnowienie czegokolwiek to na tych miejscach mogłyby być naprawdę niezłe rysunki.
Moi znajomi tworzący graffiti zgłosili się do urzędu miasta o pozwolenie na pomalowanie wszystkich budek z elektrycznością, bo są brzydkie, obdrapane i popisane przez dzieciaki. Wszystko chcieli zrobić za swój hajs, pomysł był na postaci z kreskówek itp. Ale niestety nasze kochane miasto nie zgodziło się na to, no i niech teraz żałują.
Również mieszkam na śląsku, niedaleko Sosnowca i muszę przyznać, że u nas powstaje naprawdę nieziemskie graffiti. :)
I like "your gest", like "your soul", like "your hip-hop"

Awatar użytkownika
0%
0%

Postautor: Mazgaj » 2010-11-03, 16:23

No trzeba przyznać, że zajebiste. Dobrze, że ludzie w Polsce robią takie rzeczy.
Muslim_Soldier pisze:oby jakaś spółdzielnia albo inny głupi organ nie chciał tego zamalować.

No niestety takie rzeczy się często przytrafiają zajebistym wrzutom. Sam czasem się wkurzam jak widzę, że jakieś zajebiste graffiti zostało zamalowane, a napisy "hwdp" na śmietniku pod blokiem są cały czas.
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Nasir » 2010-11-19, 15:36

Kod: Zaznacz cały
http://www.djpremierblog.com/2010/11/18/guru-graffiti-tribute-from-poland-europe/

Graffiti w Sosnowcu już na blogu Premiera :]
Ostatnio zmieniony 2011-04-18, 09:23 przez Nasir, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: n/n » 2011-04-18, 00:20

Przyznam, że całkiem ciekawy projekt. No i wykonanie godne podziwu. No ktoś jednak musiał "kilka minut" poświęcić na doprowadzenie do końcowego efektu. Zgadzam się jeżeli koleś wykłada siano i jakiś w miarę "zjadliwy" projekt to nie powinno się karać tylko taką sztukę propagować i wspierać choćby ty, że udostępnić ścianę - przecież to nie kosztuje.. Mam u siebie też kilku chłopaków którzy znają się na rzeczy i robią to dobrze i spotkali się właśnie z tym, że po kilku godzinach spędzonych z montaną przy ścianie gdzie efekt był naprawdę dobry przyjechały cepy ze spółdzielni, nie dość, że dostali kare to jeszcze zamalowali -- a nawet sąsiedzi mówili, że to jest naprawdę dobre gdyż był to JP2. No ale cóż starsze pokolenie chyba nie dorosło do współczesnego wyrażania siebie.. I to mnie na prawdę boli.
"Życie pokaże które chcę przeżyć razem ze swoją bandą Nie sam jak komando, bo to jest życie a
Solo to sobie można wyjebać na płycie "

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: rtc » 2011-04-18, 15:20

n/n pisze:Przyznam, że całkiem ciekawy projekt. No i wykonanie godne podziwu. No ktoś jednak musiał "kilka minut" poświęcić na doprowadzenie do końcowego efektu. Zgadzam się jeżeli koleś wykłada siano i jakiś w miarę "zjadliwy" projekt to nie powinno się karać tylko taką sztukę propagować i wspierać choćby ty, że udostępnić ścianę - przecież to nie kosztuje.. Mam u siebie też kilku chłopaków którzy znają się na rzeczy i robią to dobrze i spotkali się właśnie z tym, że po kilku godzinach spędzonych z montaną przy ścianie gdzie efekt był naprawdę dobry przyjechały cepy ze spółdzielni, nie dość, że dostali kare to jeszcze zamalowali -- a nawet sąsiedzi mówili, że to jest naprawdę dobre gdyż był to JP2. No ale cóż starsze pokolenie chyba nie dorosło do współczesnego wyrażania siebie.. I to mnie na prawdę boli.

jak nie mieli pozolenia to co sie dziwić normalne, że dojebali hehe
a oni nie mają nic poza ksywą na forum
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: n/n » 2011-04-18, 15:41

rtc pisze:jak nie mieli pozolenia to co sie dziwić normalne, że dojebali hehe

I to właśnie śmieszy, że trzeba mieć na to pozwolenie..
Głupota - ten Kraj w gównie tonie ..
"Życie pokaże które chcę przeżyć razem ze swoją bandą Nie sam jak komando, bo to jest życie a

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: rtc » 2011-04-20, 15:05

n/n pisze:
rtc pisze:jak nie mieli pozolenia to co sie dziwić normalne, że dojebali hehe

I to właśnie śmieszy, że trzeba mieć na to pozwolenie..
Głupota - ten Kraj w gównie tonie ..

eee? to chyba normlne na całym świece, że trzeba mieć pozwolenia od właścicieli na pomalowanie czegoś
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: n/n » 2011-04-20, 15:40

rtc pisze:eee? to chyba normlne na całym świece, że trzeba mieć pozwolenia od właścicieli na pomalowanie czegoś
Nie chodzi mi o pozwolenie, bo to rzecz oczywista a raczej nastawienie ludzi do sztuki jaką jest właśnie graffiti.. O to mi chodzi. Mnie by to cieszyło i wielu sąsiadów też jakby jakiegoś dobrego wrzuta zrobiono na bloku a nie jakieś kwadraty, koła i trójkąty w różnych kolorach gdzie wygląda to komicznie. No ale oczywiście administracja mojego osiedla, wie lepiej - to mnie właśnie wkurwia.

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: rtc » 2011-04-21, 13:33

dobry projekt, zanieść i namówic ich dlaczego to jest lepsze od tych kwadratow, wszytsko sie da
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: NiktWazny » 2011-04-22, 09:06

wow :padam: szkoda, że w kraju jest to najmniej doceniania forma hip hopu.. :/ na bank to zamalują
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: remu » 2011-04-24, 10:52

Props, ale jeszcze bardziej cieszy, że nawet Premier to docenił.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Następna

Wróć do Street Art