premiery

Postautor: ADR[C] » 2013-05-20, 19:32

Dobrze wiemy, że sporą część Kempowej społeczności stanowią słuchacze z Polski. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każdy czuł się w Hradec jak u siebie, więc poniżej będziecie mogli znaleźć wszystkich wykonawców z Polski, którzy otrzymali zaszczyt zagrania na FESTIWALU Z ATMOSFERĄ.

____________________________________________________________


Przygodę z festiwalem Hip Hop Kemp zaczynał jako Młody Wilk Popkillera, wykonując Polski Hymn HHK z dziewiątką pozostałych undergroundowych MC's. W tym roku na Kempowej scenie pojawi się jako czołowy polski gracz, autor jednego z najlepszych krążków 2012 roku!

Obrazek


Bisz, bo o nim mowa, to wyjątkowa postać na polskiej scenie nie tylko hip hopowej, ale muzycznej w ogóle. Zaszufladkowanie go jest praktycznie niemożliwe, a połączenie jego pasji do poezji, filozofii i kinematografii przekłada się na lirykę na najwyższym poziomie. Muzycznie Bisz jest podróżnikiem - nieobce jest mu klasyczne hip hopowe brzmienie, ale i elektronika czy mocniejsze gitarowe riffy. Nieograniczanie się do jednej stylistyki pozwala mu na zabawę formą i dostosowywanie do niej niebanalnej treści. Dowodów tego jest wiele - kilka konceptualnych EP-ek, płyty razem z rodzimym składem B.O.K i ostatecznie ubiegłoroczny Wilk Chodnikowy, który wypchnął reprezentanta Bydgoszczy na najwyższe stopnie polskiej rapowej sceny. Na 12. edycji Festiwalu z Atmosferą Bisza zobaczymy razem z całym B.O.K Livebandem, co dla wszystkich zgromadzonych może oznaczać tylko jedno - absolutne koncertowe szaleństwo w towarzystwie niesamowicie energicznej ekipy!

____________________________________________________________


Jedna z czołowych postaci polskiego rapu - Miuosh - to drugi po Biszu polski reprezentant na tegorocznej edycji kempowego festiwalu. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentował się w 2005 roku, kiedy to jego gościnną zwrotkę można było usłyszeć w numerze Pokahontaz „Za szybcy się wściekli". Już wtedy widać było w nim bardzo duży potencjał, który wraz z kolejnymi wydawanymi płytami tylko potwierdzał jego umiejętności. Kolejne solowe płyty coraz bardziej umacniały jego pozycję na polskiej scenie rapowej, a doskonałym dowodem na to, że jest ona bardzo dobra, są jego dwa ostatnie albumy, czyli Piąta strona świata oraz Prosto przed siebie, które wydane zostały odpowiednio w 2011 i 2012 roku – oba w bardzo szybkim tempie pokryły się złotem (Prosto przed siebie wkrótce także platyną), a reprezentant Katowic z każdym miesiącem tylko powiększa grono swoich fanów.

Obrazek


Oprócz nagrywania własnych płyt solowych od 2009 roku Miuosh zajmuje się także prowadzeniem własnej wytwórni muzycznej Fandango Records. To właśnie w jej szeregach na legalnej scenie w poprzednim roku zadebiutował będący największym odkryciem ostatnich lat w polskim rapie Bisz. Na kempowej scenie Miuoshowi towarzyszyć będzie Kato Band, dzięki czemu ich wspólny występ zyska zupełnie nową jakość – połączenie scenicznej charyzmy rapera z mocą muzyki granej na żywo to idealny przepis na fantastyczną zabawę dla wszystkich zgromadzonych pod sceną fanów!

____________________________________________________________


Wiele lat w hip hopowym podziemiu zakończone wydaniem w 2011 roku świetnie przyjętej przez słuchaczy i krytyków płyty w stajni Aptaun Records – taką drogę przeszło w ostatnich latach dwóch raperów – warszawiak W.E.N.A. oraz pochodzący z Siemiatycz Te-Tris. Oczywiście droga tego drugiego była znacznie dłuższa, bo przez wiele lat Tet uważany był za czołową postać polskiego podziemia, wydając dwie klasyczne dla niego płyty, a także kilka świetnych mixtape'ów. Droga Adama zakończyła się wydaniem pierwszej legalnej płyty zatytułowanej Lot 2011, która swoją świeżością i odmiennym dla Te-Trisa charakterem wzbudziła spore poruszenie na polskiej scenie hip hopowej. W.E.N.A. z kolei z solowym albumem na nielegalnej scenie zadebiutował w 2007 roku, a płyta Wyższe dobro od wielu lat uważana jest za jedną z najważniejszych pozycji w polskim podziemiu. Dwa lata temu warszawski raper zadebiutował legalnym wydawnictwem, jakim była płyta Dalekie Zbliżenia, która również spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez słuchaczy.

Obrazek


Zazwyczaj grający solowo, od czasu do czasu łączą swoje siły i repertuary, zbierając znakomite recenzje za niespotykanie żywiołowe, dynamiczne i bazujące na świetnym kontakcie z publiką koncerty. Ich wspólny występ na Kempie zapowiada się imponująco. Wspierani przez Pogza, Dj DBT, Dj Ike oraz dodatkowych wokalistów i muzyków zaprezentują mieszankę swoich, dobrze znanych szlagierów, które okraszą utworami z nowych, nadchodzących wielkimi krokami krążków i niewątpliwie potwierdzą, że dają jedne z najlepszych rapowych show w Polsce.

____________________________________________________________


Połączone siły dwóch warszawskich ekip JWP i Bez Cenzury dla słuchaczy mogą oznaczać tylko jedno - istny koncertowy szał i niezapomniane wrażenia. Ci pierwsi powstali w 1996 roku, a w całym składzie znaleźć można takie ksywki jak Ero, Kosi, Doni, Foster, a także producent Kuba O. Na swoim koncie mają wydaną w 2007 roku płytę Numer Jeden Wróg Publiczny, a także wiele gościnnych udziałów na ważnych polskich płytach hip hopowych. Osobą łączącą oba składy jest Ero, który należy do każdego z nich. Oprócz niego Bez Cenzury tworzą Siwers oraz Łysol, a pod szyldem BC panowie wydali jeden album - Klasyk ukazał się w 2006 roku, a zasłynął przede wszystkim bodaj największym posse-cutem w historii polskiego rapu, czyli trwającym ponad 11 minut kawałkiem "Reprezentuję siebie".

Obrazek


Na kempowej scenie pojawią się w składzie Ero, Kosi, Łysol, Siwers, a za gramofonami będzie ich wspierał DJ Steez. Nie ma wątpliwości, że połączone siły JWP oraz Bez Cenzury to rzecz, na którą wielu słuchaczy hip hopu czeka z utęsknieniem, a ich wspólny koncert wypełniony będzie ogromną energią oraz najprawdziwszą hip hopową zajawką.

____________________________________________________________


Kamil Rutkowski to jeden z czołowych polskich raperów i producentów ostatnich lat. Na swoich płytach odpowiedzialny jest za teksty i muzykę. Do tej pory nagrał cztery solowe albumy. Każdy z nich odniósł w naszym kraju duży sukces komercyjny, co tylko potwierdza wysoki poziom prezentowany przez Zeusa. Debiutował w 2006 roku za sprawą udziału w kawałku Więcej decybeli by zagłuszyć... na płycie O.S.T.R. Dwa lata później wziął udział w konkursie na demo roku organizowanym przez magazyn WuDoo, który wygrał. Dzięki temu miał możliwość nagrania i wydania swojej pierwszej płyty. Tym sposobem w 2008 roku ukazał sie na rynku debiutancki krążek Zeusa Co nie ma sobie równych i praktycznie od zaraz został okrzyknięty jednym z najlepszych wydawnictw roku. Od tamtej pory na dobre rozpoczęła się solowa kariera Kamila. Na kolejny album Zeusa nie trzeba było długo czekać.

Obrazek


Rok później, nakładem wytwórni Embryo Nagrania, ukazał się drugi krążek Album Zeusa, który tylko potwierdził wielki talent rapera. Kolejne dwie pozycje w dyskografii artysty (Zeus, jak mogłeś? oraz Zeus. Nie żyje - wydany w wytwórni Pierwszy Milion, której właścicielem jest Kamil) poziomem znacznie odbiegają od reszty hip-hopowych albumów na rynku. Czego możecie spodziewać sie po występie Zeusa w Festival Parku? Ogromu energii i świetnej zabawy!____________________________________________________________


Jeden z najbardziej specyficznych, a jednocześnie najbardziej pozytywnych polskich składów hiphopowych. Tworzony przez Grubsona i DJ BRK, Gruby Brzuch to połączenie śląskiej fantazji, rubasznego poczucia humoru z niebanalnym i luźnym podejściem do muzyki i życia w ogóle. Szacunek dla klasycznego hiphopowego brzmienia w ich twórczości miesza się z odważną zabawą formą, przez co ich muzyka powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających słuchaczy. W 2012 roku na ryku ukazała się ich jak na razie jedyna płyta zatytułowana po prostu Gruby brzuch, która została bardzo dobrze przyjęta wśród wszystkich słuchaczy. Na kempowej scenie towarzyszyć im będzie Jarecki, z którym bardzo często współpracują.

Obrazek


Grubson to jedna z najbardziej cenionych postaci z pogranicza hip hopu i gatunków zbliżonych do reggae. Pochodzący z Rybnika muzyk na legalnej scenie zadebiutował w 2009 roku wydając w wytwórni MaxFloRec płytę O.R.S. Album ten okazał się jednym z najciekawszych wydawnictw roku, a Grubson zdobył sobie uznanie wśród wielu fanów w całej Polsce. Idąc za ciosem dwa lata później wydał kolejny krążek - Coś więcej niż muzyka osiągnął w Polsce status platynowej płyty, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem wśród muzyków hiphopowych. BRK to z kolei opolski DJ, raper i producent, który na szerszej scenie muzycznej pokazał się w 2010 roku dzięki wspólnej płycie z Jareckim. Na różnych płaszczyznach współpracował z takimi postaciami jak Pyskaty, Donatan, Metro czy Chada. Jarecki to jeden z najbardziej specyficznych polskich wokalistów, który dzięki ciekawemu pomysłowi na siebie i swoją muzykę zdobył sobie duże uznanie wśród raperów w całej Polsce.

Masa energii i humoru dopełnionego oryginalną i niepowtarzalną muzyką – Gruby Brzuch wspierany przez Jareckiego już w sierpniu w Hradec Králové!

____________________________________________________________


Bałagany Na Bani to warszawski skład hip-hopowy, który powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzą: Helio (MC), Kony (MC), Miko (Producent), Poplavitz (MC), Wredny Księgowy (MC/Producent) oraz Tommy (MC). Dotychczas Bałaganiarze nagrali wspólnie dwa albumy. Pierwszym był puszczony w 2011 roku Pozamiatane, promowany klipem o tym samym tytule. Rok później spod szyldu BŁGN wyszła EPka Piana Pacers, która miała dać przedsmak kolejnego dużego materiału, czyli długogrającej płyty, którą promuje video-singiel „Nigger". W międzyczasie chłopaki zagrali szereg koncertów w kilku miastach Polski, występując na jednej scenie z takimi graczami jak: Numer Raz, Reno, Grubson, Jamal, Solar/Białas, Bonson, Diox.

Obrazek


Rap Bałaganów Na Bani daleki jest od standardowego brzmienia tego gatunku. Podkłady wyprodukowane przez Mika i Wrednego wprowadzają słuchaczy w pogodny, wyczillowany lub imprezowy nastrój. Każdy z raperów ma inny styl nawijki i flow a w tekstach skupiają się na tematach zabawy i luźnych przemyśleń (bardziej motywujących niż przygnębiających). Ich koncerty to prawdziwa bomba sceniczna i multum energii, którą zarażają publiczność i właśnie dlatego warto przyjść, zobaczyć ich występ na żywo a potem spotkać się z nimi przy barze.

____________________________________________________________


Po wydaniu dwóch niezwykle dobrze przyjętych solowych płyt w 2012 roku obaj panowie postanowili współpracować ze sobą, czego efektem będzie nowa płyta zatytułowana Milion Dróg Do Śmierci. Paluch i Kali, bo o nich mowa, to przedstawiciele ulicznego nurtu w hip hopie, którzy swoją postawą i dokonaniami muzycznymi zyskali sobie uznanie wśród fanów rapowej muzyki w całej Polsce.

Pochodzący z Poznania Paluch to były członek grupy Aifam, który na swoim koncie ma już 6 solowych albumów, w tym wydany w poprzednim roku krążek Niebo. Bezkompromisowy styl, szacunek dla prawdziwych wartości, ale także zamiłowanie do muzycznych eksperymentów prowadzące do wielu niekonwencjonalnych rozwiązań na jego płytach sprawiły, że obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli ulicznego rapu w Polsce. Jego umiejętności doceniają także inni cenieni polscy raperzy i producenci, którzy chętnie współpracują z Paluchem na płaszczyźnie muzycznej. W gronie tym znaleźć można ksywki takich raperów, jak Gural, Sobota, Słoń, Borixon czy Kajman, a swoja muzykę poznańskiemu raperowi udostępnili m.in. O.S.T.R., Matheo, Donatan czy SoDrumatic. Jest on także założycielem i właścicielem wytwórni B.O.R. Records.

Obrazek


Kali to z kolei przedstawiciel krakowskiego hip hopu. Najbardziej znany jest z Firmy, której był założycielem i członkiem przez dziesięć lat. W 2010 roku jednak drogi jego i pozostałych członków tego składu się rozeszły, a sam Kali postanowił skupić się na karierze solowej. Założył własną wytwórnię Ganja Mafia Label, a pierwszym efektem jej pracy było wydane rok później dwupłytowe wydawnictwo pt. 50/50, które może poszczycić się mianem złotej płyty. Podobnie zresztą jak wydany w 2012 roku krążek Gdy zgaśnie słońce, który przez wiele osób został uznany za jedno z najlepszych wydawnictw roku, a Kaliemu zapewnił miano jednego z czołowych polskich raperów trzymających się ulicznej konwencji.

Nowa wspólna płyta ma być kwintesencją stylu obu raperów, którzy dzięki wytężonej pracy w studiu nagraniowym stworzyli album spójny i dojrzały. Nie ograniczając się do jednej konwencji raperzy stworzyli płytę o dużej rozpiętości tematycznej, ale i muzycznej, bo będzie można na niej usłyszeć charakterystyczne klasyczne hiphopowe brzmienie, ale także sporo elementów elektronicznych.

____________________________________________________________


Trzy absolutnie niepowtarzalne style zebrane w jedną całość tworzą niebywałą kompozycję, która potrafi zabrać słuchaczy w inny wymiar – Trzeci Wymiar to kolejni polscy reprezentanci, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu Hip Hop Kemp! Swoją działalność rozpoczęli pod koniec lat 90-tych, kiedy to Szad i Nullo nagrali pod szyldem Poetikanonim płytę Od zawsze tu byłem. Jakiś czas później do ekipy dołączyli Pork oraz DJ Sph – wtedy jako Peo-ete-ik wypuścili kilka luźnych kawałków, a obowiązującą do dzisiaj nazwę Trzeci Wymiar przyjęli dopiero po wstąpieniu w szeregi wytwórni Camey Records. To właśnie w jednej z najpopularniejszych polskich wytwórni hip hopowych na początku XXI wieku reprezentanci Dolnego Śląska zadebiutowali albumem Cztery pory rapu. Przez wiele lat Szad, Nullo i Pork udowodnili, że doskonale wiedzą czym jest prawdziwy hip hop i obecnie cieszą dużym szacunkiem wśród słuchaczy w całej Polsce.

Obrazek


Trzymając się swojego tempa panowie z Trzeciego Wymiaru po legalnym debiucie kolejne płyty wydawali równo co trzy lata. Ostatni ich album ukazał się więc w 2012 roku, a poprzedzona naprawdę niespotykaną i niezwykle ciekawą akcją promocyjną płyta Dolina Klaunoow spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród hip hopowych fanów. Dowodem tego jest fakt, że zaledwie kilka tygodni po premierze zdobyła ona status złotej płyty. Oprócz wydawania własnych płyt panowie bardzo często udzielają się gościnnie (zarówno w pełnym składzie, jak i solowo) na płytach innych cenionych polskich raperów, co potwierdza ich mocną pozycję na hip hopowej scenie.

____________________________________________________________


Obrazek


KęKę - radomski "stary basior", związany z tamtejszą ziemią "od zawsze na zawsze". Dysponujący jednym z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych stylów na polskiej scenie MC, którego rap ciężko z kimkolwiek porównać. Jak mówi nam info na profilu FB: "Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy , spostrzegawczości i grubych melanży. W kolejności odwrotnej." On sam o sobie nawija "Raper, alkoholik, erudyta", dodając "w życiu trochę zarobiłem, gdzie to hurrwa poszło?" A my odpowiadamy - poszło do Prosto Label, gdzie na jesieni nakładem ukaże się jego debiutanckie wydawnictwo radomskiego MC, będące jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku.

***


Medium - raper i producent z Kielc, który przeszedł długą artystyczną drogę a jego styl i zakres poruszanych tematów wyraźnie ewoluował. Swoją pozycję zaznaczył jeszcze w podziemiu albumami "Seans Spirytystyczny" i "Alternatywne Źródło Energii". Jego oficjalny debiut wydało warszawskie Asfalt Records, a album "Teoria Równoległych Wszechświatów" w podsumowaniach roku 2011 sytuował się na wysokich pozycjach. Drugi, dwupłytowy album "Graal" otworzył nowy rozdział w dorobku artysty, Medium poruszał na nim tematy wiary, nawrócenia i szeroko pojętej świadomości. Na płycie gościnnie udzielili się m.in. Gift of Gab (Blackalicious), O.S.T.R., Te-Tris i Bisz. Artysta zaczyna grać coraz więcej koncertów wraz z DJ Funktion, który w grudniu zostaje Mistrzem Świata kategorii IDA. Wczoraj, 28.06.2013 ukazał się stworzony razem z Galusem nowy album "Egzegeza - Księga Słów" wydany w założonym przez Medium Bozon Records.

***


Buka - pochodzący z Gdańska MC znany fanom zarówno z działalności solowej jak i nagrywek ze Skorem i Matim w ramach projektu SumaStyli tworzonego również z Krisem i DJ-em Ciderem. Właściciel jednego z najbardziej karkołomnych i ekwilibrystycznych flow na rodzimej scenie, składający wyrazy na tak wysokim poziomie, że prędzej czy później bomba jego talentu musiała eksplodować. Wysoce skomplikowana i niełatwa do zaszufladkowania osobowość i wizerunek sprawiły, że jego pierwszy solowy album w MaxFloRecords - "Pokój 003" stał się spektakularnym sukcesem a jeszcze ciepły "Wspaniały Widok..." utwierdził coraz mocniejszą pozycję na scenie.|

***


Gedz - urodzony w Malborku reprezentant trójmiejskiej sceny, który dopiero co wypuścił swój legalny debiut "Serce Bije W Rytm". Na koncie ma współpracę z takimi osobami jak Grizzlee & East West Rockers, Paluch, Borixon, Jot czy Młody M a na tle rówieśników wyróżnia go wyjątkowa muzykalność oraz swoboda, pozwalająca odnaleźć się na każdym bicie. Gedziulę poznać można po talencie do śpiewanych refrenów, w których potrafi znaleźć świetną, wpadającą w ucho melodykę oraz po świeżym, wyluzowanym i giętkim Flow przez duże F, przez które doczekał się swego czasu tytułów polskiego Lil Wayne'a i polskiego Wiza Khalify. Jednocześnie obok naturalnego luzu nie traci jednak także treści i przyziemności, a "Serce Bije W Rytm" to porcja gatunkowego kolażu gedz2stykrzyżującego najnowsze zaoceaniczne trendy i dubstepowe basy z kalifornijskimi piszczałami czy zadymionym klimatem lat 90-tych - a że na każdej z tych płaszczyzn gospodarz porusza się bezbłędnie, to wydany w maju materiał jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbarwniejszych hiphopowych debiutów ostatnich lat.

***


2sty - warszawski raper i producent, nazywany też królem niekonwencjonalnych blendów. Uczestnik akcji AS-y Aptaunu, jeszcze w lipcu debiutujący pełnoprawnie solowym albumem "Puzzle". Charakteryzuje go różnorodność działań, otwartość na muzyczne eksperymenty, zabawa słowem oraz luźne, niekiedy nietrzeźwe podejście do życia. Rok 2011 to w jego twórczości płyta zespołu Tłusty Kot & DJ Bidi, a 2012 - mocne przyspieszenie w rozwoju kariery. Zapowiedź albumu "Puzzle" promowanego wyprodukowanym przez O.S.T.R.'a singlem "Pod Prąd" oraz nowoczesny, zapowiadający już kolejny projekt, teledysk "Kto 2 Ma Ten Styl" odbiły się sporym echem, nie mówiąc już o przygotowanym przez 2stego mash-upie, w którym zderzył "Tańcz Głupia" Soboty z "Ona Tańczy Dla Mnie" Weekendu. Blend okazał się wielkim hitem Internetu i przekroczył już 9 milionów odsłon.

***


LJ Karwel - pochodzący z Moniek w woj. podlaskim MC wyróżniający się na tle polskiej sceny praktycznie w każdym aspekcie rapowego rzemiosła. Jego flow pełnym garściami czerpiące z lat 90. to coś czego w polskich warunkach jeszcze nie słyszeliśmy. LJ Karwel bawi się słowami, żongluje sylabami, wydaje bliżej nieokreślone dźwięki, a to wszystko łączy się w styl, który w minutę po przesłuchaniu sprawił, że byliśmy pewni, że ten gość będzie Młodym Wilkiem. Jednocześnie jest mega wyluzowanym typkiem i niebezpiecznym mikrofonowym furiatem. Potrafi pół zwrotki ładować wersy, których impet opiera się na prostocie, a potem w mgnieniu oka złożyć coś zupełnie nieprzewidywalnego i zaskakującego. W jego wersach pojawiają się takie legendy jak Biggie Smalls, Method Man, Redman, Kool G Rap... Często nawija na kradzionych bitach ze złotej ery, a mimo wszystko nie jest to odgrzewany po raz n-ty kotlet, a coś zupełnie świeżego, choć zbudowanego na twardym gruncie boom-bapu. LJ dołączył pod koniec roku do Alkopoligamii, dzięki czemu usłyszeć mogliśmy go na płycie Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki, a solowy materiał również jest w drodze.

***


Vixen - reprezentant leżącego koło Bielska Białej Czańca, raper i producent, którego cechują ogromny muzyczny entuzjazm, zaraźliwa pozytywna energia i nakręcająca rapowa zajawka. . Jako producent Vixen miesza inspiracje syntetyczne z tymi bardziej trueschoolowymi, tworząc ciekawy przekrój i dając spore nadzieje na przyszłość. Jako rapera cechuje go wysoki, ostry wokal i cięte flow a także solidna technika i różnorodne teksty - od osobistych i dojrzałych jak na swój wiek refleksji, z których przebija szczerość i naturalność po luźniejsze, imprezowe treści. Na koncie ma dwa legalne albumy, "Rozpalić Tłum" oraz "Kontinuum", z czego drugi, oparty treściowo w dużej mierze o wątki autorozwojowe, to jedna z najciekawszych pozycji wydanych w roku 2012. Vixen to typ osoby o zaraźliwym pozytywnym nastawieniu, dzięki czemu zyskujemy pewność, że prędzej czy później dojdzie do wszystkich stawianych celów.

***


Gospel - reprezentant Łomianek i jedna z najbarwniejszych i najbardziej charakterystycznych osób na polskiej scenie rapowej. Świr łamiący granicę absurdu, abstrakcji i perwersji. Jeśli wasz kontakt z Gospelem był do tej pory incydentalny to pewnie uważacie go za klauna, ciekawostkę i wariata, którego nie da się traktować poważnie. Jednak jego debiutancki mixtape "Piski, Zyski I Wytryski" pokazał, że to raczej kolosalna osobowość i spory talent. Utarło się jakoś, że w Polsce raper musi być poważny, by być traktowanym poważnie a przyjęcie nienormalnej konwencji potrafi z góry go skreślać. Gospel to też nie wyjec z ADHD, ubrany w koszulki 6XL (no dobra, nie tylko to). To gość, który wie, co chce zrobić i z pełną premedytacją kreuje swój artystyczny wizerunek. Gość, który powiedział kiedyś, że chce być polskim O.D.B... i konsekwentnie dąży do tych porównań. Zarazem pokazując, że ma do zaoferowania zaskakująco dużo. Pierwszy studyjny materiał w dorobku znanego wcześniej z freestyle'owych bitew freaka, to chora przekrojówka, w której znajdziemy chyba wszystko. Jest techno-hymn "Hyc o podłogę". Jest relacja z wiejskiej orgii. Jest biografia Josepha Fritzla, po której granica jazdy po bandzie w polskim rapie znów została przesunięta. Jest bluesowa serenada, zboczony freestyle i nawijka w stylu Ol Dirty'ego pomieszanego z Timberlake'iem. Ale oprócz tego - uwaga uwaga - są też poważne, refleksyjne tracki, pełne celnych obserwacji. Co będzie na najnowszym mixtape'ie "Pizdy, Blizny, Smród Bielizny"? Zobaczymy, tak jak nie możemy sie już doczekać co Gospel przyszykuje na HHK.

***


Solar/Białas – warszawsko - teresiński duet raperski, działający wspólnie od 2008 roku. Swego czasu Solara i Białasa najczęściej można było zobaczyć na bitwach freestylowych, na których przez kilka lat zajmowali wysokie miejsca. Imprezy te to m.in.: Bitwa O Mokotów, Wielka Bitwa Warszawska (WBW), Wojna o Wawel (WOW), Wielka Bitwa Szczecińska (WBS), Bydgoszcz Freestyle Battle (BFB) i wielu, wielu innych. Do 2013 nagrali razem łącznie osiem krążków w podziemiu. Mimo braku oficjalnej płyty, mając na koncie głównie podziemne mixtape'y, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce i zdobyli pewną rozpoznawalność. Największy splendor przyniósł Solarowi i Białasowi profesjonalnie zrealizowany, bezpłatny materiał "Z ostatniej ławki". Szczęśliwie zeszło się to z udziałem Białasa w pierwszej edycji akcji "Popkiller - Młode Wilki" (2011), oraz wygraniem przez Solara organizowanego przez PROSTO turnieju freestylowego SUPER MC. W 2013 doczekaliśmy się premiery legalnego debiutu duetu „Stage Diving".
____________________________________________________________Pełen line-up zawsze znajdziecie pod adresem:

Kod: Zaznacz cały
http://www.hiphopkemp.pl/line-up/
Co warto widzieć i wiedzieć !


Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin
 
Posty: 1154
Rejestracja: 2008-03-11, 14:53
Lokalizacja: Giżycko/Gdańsk

Wróć do Koncerty/Festiwale

cron