premiery

Czyli najświeższe info o Polskim Hip-Hopie

Postautor: Makaveli The Don » 2012-09-23, 17:19

Laj pisze:
Makaveli The Don pisze:dzisiaj bylem na filmie. zajebisty. w chuj lepszy od 8 mili. klimat zajebisty filmu ;p
Nie wyskakiwałbym z takimi tekstami na tym forum he. Zaraz zleci się stado wszystkowiedzących, zabraniających innym posiadać swoje zdanie.

do wczorajszego dnia 8 mila byla najlepszym dla mnie filmem o rapie.
chuj ze slucham w 90% amerykasnkiego rapu. po prostu w porownaniu 8 mila to slaba produkcja ;)

a co do tego ; " po filmie kazdy jest fanem pfk"

jest to chwilowa faza jarania sie PFK. za jakies 2 tyg. polowa tych osob wroci do swojej muzyki.
moze dam swoj przyklad..
hologram 2paca. po nim rowniez wzroslo zainteresowanie osoba 2paca. ja sie tym bardzo cieszylem, ze w koncu jest glosno w mediach oraz w srodowisku moim i nie tylko, o moim idolu.
niestety byla to chwilowa faza;P

wiec.. sadze ze wiekszosc fanow pfk jest zadowolona ze strony zainteresowania ogarow (+16)
Nine times out of ten I win, with the skills I be weilding
Got the tec one dealing, let me express my feelings

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Hekt-X » 2012-09-23, 23:07

Makaveli The Don pisze:do wczorajszego dnia 8 mila byla najlepszym dla mnie filmem o rapie.
chuj ze slucham w 90% amerykasnkiego rapu. po prostu w porownaniu 8 mila to slaba produkcja ;)

A "Hustle & Flow" widziałeś ? IMO to jest najlepszy film traktujący o rapie osadzony w klimacie dramatu, gdzie główny bohater mimo problemów dąży do spełnienia swoich marzeń...

8 Mila jednak nie ma podjazdu.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Makaveli The Don » 2012-09-24, 16:10

Hekt-X pisze:
Makaveli The Don pisze:do wczorajszego dnia 8 mila byla najlepszym dla mnie filmem o rapie.

A "Hustle & Flow" widziałeś ? IMO to jest najlepszy film traktujący o rapie osadzony w klimacie dramatu, gdzie główny bohater mimo problemów dąży do spełnienia swoich marzeń...

8 Mila jednak nie ma podjazdu.

niee, niestety nie, moze bede mial okazje zobaczyc w przyszlosci ;P

ale pozwole sobie tez opisac to.. dlaczego JB dla mnie jest zajebistym filmem. (bo wielu twierdzi ze to gowno itp.)

klimat w filmie jest zajebisty. odwzorowana Polska sprzed 15 lat.
fajnie pokazali rowniez ten watek ze kiedys w zwyklej TV puszczane byly klipy z USA itp. to jak ich wychujano, ich 'nagrywki' (choc nie lubie tego slowa ;P )
smierc Magika rowniez zajebiscie pokazana, oraz te zdjecia koncowe.

po prostu zajebista produkcja, chetnie wybiore sie 2 raz na to, badz obejrze w domu.

dla tych co nie widzieli, polecam w 100 %
Nine times out of ten I win, with the skills I be weilding
Got the tec one dealing, let me express my feelings

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Laj » 2012-09-25, 19:09

Beka z Rahima który w wywiadzie dotyczącym filmu powiedział, że teraz słucha się głównie prostej, bujającej muzyki robionej tylko z myślą o zarobku(dotąd po części się zgadzam) jak na przykład (uwaga!) Lil Wayne.
Przecież o takim poziomie tekstów jak u Wezzy'ego(nawet przekładając to uprzednio na polskie realia) Rahu może tylko marzyć.

Do tego stwierdził, że bragga i rap stawiający na technikę są chujowe bo teksty nie są pisane z głębi serca :o

Rahima uważałem zawsze za jednego z najmądrzejszych mainstreamowców w pl, który zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia ale tym tekstem mnie rozjebał.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: CzarnoBialy » 2012-09-25, 19:48

Link plis.
:P
"Polska mentalność, jak czytam te bzdury "chce się wybić na fejmie innych" itp. to się zastanawiam co ludzie mają w głowach. Od czego są beefy? Moim zdaniem po to, żeby pokazać kto jest lepszy, kto bardziej zasługuje na ten fejm."

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Laj » 2012-09-25, 20:21

Kod: Zaznacz cały
detalks.pl/2012/09/z-pamietnika-kartek-sie-nie-wyrywa-rozmowa-z-rahimem/
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: ProXima » 2012-09-25, 21:12

Laj pisze:Do tego stwierdził, że bragga i rap stawiający na technikę są chujowe bo teksty nie są pisane z głębi serca :o

:padam:

60%
60%

Postautor: Mart » 2012-09-25, 23:52

Laj pisze:Do tego stwierdził, że bragga i rap stawiający na technikę są chujowe bo teksty nie są pisane z głębi serca :o

Możesz przytoczyć dosłowny cytat, bo nie chce mi się czytać tego całego wywiadu.
50 emcees, how many fans can Tony touch?
Special hoes call us testicles, they know we nuts
I'm the opposite of horny sluts - I don't give a fuck
When it come to shootin' I'm Kobe clutch

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Milten6 » 2012-09-26, 09:14

Dziś wszystko się odwróciło, każdy małolat ma parcie na szkło. Każdy chce za wszelką cenę pokazać, że jest lepszy od innych, połowa nagrywek skupia się na jechaniu braggadaccio. Wydaje mi się, że nie tędy droga. Żeby wypracować sobie swoje audytorium, swoją publiczność, trzeba przejść naprawdę długą drogę. Nie wystarczy zaprezentowanie słuchaczom wyłącznie efektownej sekwencji rymów, w której co zdanie udowadniasz, że jesteś zajebisty.

Zawsze uważałem, że hip-hop jest muzyką elitarną. To, co się stało z tą muzyką na rynku, a więc komercjalizacja i cały ten lans i blichtr, to na pewno nie są czynniki, które służą gatunkowi. Te czynniki sprawiają, że ta muzyka staje się coraz mniej ambitna, coraz mniej ciekawa. Niedawno ekipa od nas była na koncertach w Stanach. Kiedy stamtąd wrócili, byli załamani. Oni, którzy wierzą w ten hip-hop od lat, słuchają ruffnecku i jakichś tam rzeczy wywodzących się wprost z korzeni tej muzyki, nagle przyjeżdżają do Stanów i widzą sam lans. Wszyscy jarają się Lil’ Waynem i tego typu gośćmi. Ludzie typu Jamal-Ski, Afrika Bambaataa są w zasadzie zrzuceni na margines hip-hopowy, co dla mnie jest abstrakcją, czymś, w co trudno uwierzyć, bo są to przecież pionierzy stylu, ojcowie chrzestni hip-hopu. A oni gdzieś tam wegetują na marginesie, bo zostali wyparci przez ludzi, którzy robią na tym miliony dolarów i tworzą hip-hop najniższych lotów. Tylko seks, pieniądze, samochody, przepych, wielkie domy, drogie imprezy. Dla mnie to nie ma żadnego związku z hip-hopem.

i chyba najlepsze:
Ale to jest fundament kultury hip-hopowej! Właśnie ta prawdziwość. Bo tylko ona się liczy. Jeśli robisz coś, co żyje w niezgodzie z tobą, co jest sprzeczne z twoimi wartościami, poglądami, to od razu daj sobie spokój, nie kreuj sztucznych rzeczy. Nie oszukuj ludzi. Weź się za muzykę pop.

:rotfl: :rotfl:
"Jest rzeczą równie rozsądną ukazać jakiś rodzaj uwięzienia przez inny, jak ukazać coś, co istnieje rzeczywiście, przez coś innego co nie istnieje."
~Daniel Defoe

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: mateja » 2012-09-26, 12:03

Obejrzałbym z ciekawości, jest gdzieś online ZA DARMO?
poppa notha pill right na na na smoke anotha bowl right na na na na

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: YoungSwagger » 2012-09-26, 16:01

Jakieś źródło wywiadu?

@edit: dobra, mam, nie zauważyłem, nie wygaśnie
Obrazek

40%
40%

Postautor: Milten6 » 2012-09-26, 19:48

Here you are.
"Jest rzeczą równie rozsądną ukazać jakiś rodzaj uwięzienia przez inny, jak ukazać coś, co istnieje rzeczywiście, przez coś innego co nie istnieje."
~Daniel Defoe

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: ProXima » 2012-09-26, 19:53

Zacząłem ściągać na dysk przez IDM, bo pewnie za niedługo usuną.

60%
60%

Postautor: Laj » 2012-09-26, 20:08

Przecież to trwa kilkanaście sekund, dalej przestaje się buforować. To jest zwykłe naciąganie.

Imho Rahu dobrze prawi i zgadzam się z nim w sporej części ale momentami strasznie przesadza bądź używa niewłaściwego słownictwa (wszystkim 'bycie prawdziwym' kojarzy się z ulicznikami a wiadomo, że nie o to mu chodziło).
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: ProXima » 2012-09-26, 20:53

Laj pisze:Przecież to trwa kilkanaście sekund, dalej przestaje się buforować. To jest zwykłe naciąganie.

Imho Rahu dobrze prawi i zgadzam się z nim w sporej części ale momentami strasznie przesadza bądź używa niewłaściwego słownictwa (wszystkim 'bycie prawdziwym' kojarzy się z ulicznikami a wiadomo, że nie o to mu chodziło).

Dlatego ten rozmiar 125 MB. :rotfl:

Rahim użył złego słowa, lepiej byłoby gdyby użył "autentyczność".

60%
60%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polskie Newsy