premiery

Tutaj rozmawiamy o wszystkich polskich produkcjach.

Postautor: Stereo » 2010-12-29, 03:01

Obrazek
Obrazek

TRACKLISTA:

Tracklista:
01. Intro (+ Dj Ike)
02. Miałem to rzucić (+ Dj Ike, prod: Joter, Dj Ike)
03. Pamiętaj kto (+ The Returners, prod: Artem)
04. Wszyscy kłamią (+ Wergawer, prod: The Returners)
05. Właśnie Ty (+ Dj Ike, prod: Joter, Dj Ike)
06. Wyjeżdżam by wrócić (+ Dj Who?list, prod: 2sty)
07. Nie byłem nigdy (prod: The Returners)
08. Jak pierwsze włosy na jajach (+ Dj Jarzomb, prod: Expe)
09. Pozwól mi nie mówić nic (+Dj Who?list, prod: Amonn)
10. Postaw na mnie (+ Dj Who?list, prod: 2sty)
11. Ponad horyzont (+ Dj Fun_key, prod: Czarlson)
12. Paznokcie (+ Dj Jarzomb, prod: Bartas)
13. 5 Element (+ Jinx, The Returners, prod: Kazzam)
14. Mógłbym (prod: Poka)
15. Męczennik (+ Dj Who?list, prod: Poka)

Zacznę od tego, że bardzo mnie zdziwił brak powyższego albumu w tym dziale. Premiera miała miejsce w 2009r. lecz dopiero teraz znalazłem czas, by projekt przesłuchać dokładnie od A do Z i teraz wiem, że byłbym w stanie wyłożyć każdą sumę na zakup tej płyty.

Biorąc pod uwagę, że niemożliwym jest odsłuchać wszystkie podziemne projekty, które ukazały się na przestrzeni lat w naszym kraju - wiele osób nie zaryzykuje na tyle entuzjastycznych opinii, ale ja z czystym sumieniem po dokładnym odsłuchu mogę głośno powiedzieć, że jest to najlepszy nielegal jaki wyszedł w Polsce. Począwszy od solidnych, klimatycznych bitów, przez skrecze i cuty z najwyższej półki po oryginalny i chwytliwy, choć często prosty flow Małpy, ciekawy głos, nietuzinkowe wersy i oryginalne patenty. Wszystko to w połączeniu daje prawdziwy, oldschoolowy rap z duszą i nieziemskim potencjałem.

Osobiście słucham rapu innego klimatycznie, ale ta płyta mną totalnie pozamiatała i myślę, że prędko nie wyjdę z tego zachwytu. Jaram sie maksymalnie całym albumem, ale kawałki które najmocniej mi weszły w łeb to :
- Pozwól mi nie mówić nic
- Nie byłem nigdy
- Paznokcie
- Męczennik

Na zakończenie krótkiej i skromnej recenzji chciałbym podkreślić, że razem z poziomem płyty i pracą w nią włożoną idzie docenienie przez fanów, czego dowodem jest sprzedaż tej płyty w podziemiu. Nie wiem ile wynosi sprzedany nakład na chwilę obecną, wiem że w marcu tego roku schodziło 500 dotłoczonych sztuk do 2000 sprzedanych. Nie wiem czy ktokolwiek prócz Małpy osiągnął taki sukces pod względem sprzedaży w podziemiu (w naszym kraju oczywiście). Prawdziwi, pasjonaci rapu mogą się tylko cieszyć, że wszystko zaczyna iść w dobrą stronę w Polsce i niezależnie czy mainstream, czy underground, niezależnie od featuringów i fejmu - można zostać zauważonym i stworzyć prawdziwą bombę.

Zapraszam do oceny, pozdrawiam !

0%
0%

Postautor: Milkshake » 2010-12-29, 09:07

płyta bardzo fajna jak na debiut i podziemie, rzeczywiście dawno nie słyszałam tak fajnych cutów. jarałam się jakiś czas "Nie byłem nigdy" bo ma genialny tekst, w końcu jakiś normalny facet !
Milkshake

Postautor: Drozdu » 2010-12-31, 13:33

Bardzo lubię ten albumik, zajebiste bity. Można słuchać bardzo długo a się nie nudzi.

Bardzo lubię Wyjeżdżam by wrócić, Paznokcie choć właściwie wszystkie kawałki są na jednakowym bardzo wysokim poziomie. Czekam na płytę grupy, w której Małpa jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: remu » 2011-01-04, 14:12

Świetny album! Największą zaletą tego albumu są chyba beaty, przez co aż chce się wracać do track'ów, a przez to zagłębia się w wspaniałą warstwę tekstową. Najlepsze według mnie kawałki to:

- 5 element [No ten kawałek to jest mistrz nad mistrzami]
- Miałem to rzucić [Podoba mi się, tekst mnie urzekł i beat mi się strasznie podoba]
- Męczennik [Lubię tą tematykę, fajne porównania tutaj są, właściwie cały track to jedno wielkie porównanie]
- Wyjeżdżam by wrócić [Kolejny świetny tekst]
- Pozwól mi nie mówić nic [Podoba mi się, bo jest strasznie życiowe]

To są moi faworyci, ale reszta kawałków jest również na bardzo wysokim poziomie. Dzięki tej płycie zacząłem coraz częściej "zapadać się pod ziemię", kumaci wiedzą o co chodzi ;> Tam jest tyle dobrego materiału do odkrycia, że nie można tego nawet wszystkie spamiętać.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Spk » 2011-01-04, 15:21

remu pisze:Świetny album! Największą zaletą tego albumu są chyba beaty, przez co aż chce się wracać do track'ów, a przez to zagłębia się w wspaniałą warstwę tekstową. Najlepsze według mnie kawałki to:

- 5 element [No ten kawałek to jest mistrz nad mistrzami]
- Miałem to rzucić [Podoba mi się, tekst mnie urzekł i beat mi się strasznie podoba]
- Męczennik [Lubię tą tematykę, fajne porównania tutaj są, właściwie cały track to jedno wielkie porównanie]
- Wyjeżdżam by wrócić [Kolejny świetny tekst]
- Pozwól mi nie mówić nic [Podoba mi się, bo jest strasznie życiowe]

To są moi faworyci, ale reszta kawałków jest również na bardzo wysokim poziomie. Dzięki tej płycie zacząłem coraz częściej "zapadać się pod ziemię", kumaci wiedzą o co chodzi ;> Tam jest tyle dobrego materiału do odkrycia, że nie można tego nawet wszystkie spamiętać.

Podbijam kolegę w 99% z jednym wyjątkiem, najlepszym kawałkiem jest "Pamiętaj Kto"
Spk

Postautor: Kesler » 2011-01-04, 15:41

Uwielbiam tą płytę. Nadal słucham jej bardzo często. Moje ulubione kawałki:

Intro, Miałem to rzucić, Pamiętaj kto, Wszyscy kłamią, Właśnie Ty, Wyjeżdżam by wrócić, Nie byłem nigdy, Jak pierwsze włosy na jajach, Pozwól mi nie mówić nic, Postaw na mnie, Ponad horyzont, Paznokcie, 5 Element, Mógłbym, Męczennik.

Znam tą płytę na pamięć. To jest jedna z tych produkcji, której słucha się bez przeskakiwania tracków. Jeśli chodzi o cuty to Dj-e spisali się wyjątkowo dobrze, a bity jeden po drugim miażdżą. Czekam bardzo na płytkę z Jinx'em i wiem, że nie się nie zawiodę. Kupiłem tą płytę nawet na winylu, chociaż póki co nie mam na czym jej słuchać.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: okonn » 2011-01-04, 16:32

Świetna płykta,dla mnie najlepsza w 2009r.Najlepsze kawałki to Pamietaj Kto,Właśnie Ty,Postaw na mnie i 5 element.Ogólnie fajnie sie z Małpą gadało na Kempie o tym materiale ;) Pozdro

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Dzasta » 2011-01-05, 01:10

Nikt nie wymienil ale dla mnie najlepszy numer to "Jak pierwsze włosy na jajach", zajebisty album.
Dzasta

Postautor: remu » 2011-01-05, 16:04

Dzasta pisze:Nikt nie wymienil ale dla mnie najlepszy numer to "Jak pierwsze włosy na jajach", zajebisty album.

A co ty o tym możesz wiedzieć o satysfakcji, jaką przysparzają tytułowe włosy na jajach? Nie no, żartuję sobie :D Moim faworytem number one jest "5 element", ale tak właściwie to każdy kawałek trzyma zakurwisty poziom.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: FairPlay » 2011-04-20, 15:45

Jedna z najlepszych płyt w polskim hip-hopie. Świetne teksty i równie dobre bity. Brak słabych kawałków - polecam.
"Zwyczajni niezwyczajni, albo na odwrót w sumie
Zwykłość też jest niezwykła, musisz zrozumieć"

50%
50%

Postautor: n/n » 2011-04-20, 15:56

Dobry krążek z Torunia. Ogólnie przynajmniej raz w tyg sobie włączę i przesłuchuję od deski do deski. Tekstowo mnie miażdży. Jak dla mnie "Wyjeżdżam by wrócić" kawałek jest mistrzostwem świata.
"Życie pokaże które chcę przeżyć razem ze swoją bandą Nie sam jak komando, bo to jest życie a
Solo to sobie można wyjebać na płycie "

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Bob » 2011-04-20, 20:07

kiedyś to na 100pro będzie klasyk
jak dla mnie jedna z najlepszych rapowych w Polsce

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: mbolek » 2011-04-20, 22:27

Krążek niesamowicie dopracowany, zarówno strona muzyczna, jak i tekstowa. Nie ma się do czego przyczepić. Świetne flow, jeszcze lepsze bity i wersy. Chylę czoła.

10%
10%

Postautor: Hornet » 2011-04-21, 11:56

To już jest klasyk. Jedna z najlepszych płyt hip-hopowych w naszym kraju. Pod każdym względem jest to wysoki poziom. Klimat na tej płycie jest po prostu niesamowity i to samo tyczy się wszystkiego innego. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Bordowy » 2011-12-28, 01:24

Płyta zmiażdżyła inne podziemne albumy. Tu wręcz nie można powiedzieć nic o braku dokładności. Perfekt w każdym calu. Dzielenie na dobre i gorsze tracki ? To chyba nie w tym wypadku.
Nie patrz na datę urodzenia
Patrz na to jak postrzegam świat

10%
10%

Następna

Wróć do Polskie