premiery

Tutaj rozmawiamy o wszystkich polskich produkcjach.

Postautor: JNR » 2011-12-28, 02:52

Kozak płyta. Na początku nie chciałem jej sprawdzać nie wiem czemu, ale potem zajarałem się na maxa. W każdy track włożone serce w muzyke i wersy to musi byćkozak. Wyszło to w podziemiu a taki fame zdobył dzięki tej płycie, że masakra. Teraz u każdego na featuringu (jak się myle to nie bijcie).
Według mnie płytka dopieczona, niczego jej nie brakuje. Chyba jest 2 czy 3 gości, a przyjemnie się jej słucha nie ma zmuły, wokal się nie nudzi. Czekam na proximite, ciekawe co z tego wyjdzie, ale pewnie będzie dobre. :)

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Spk » 2011-12-28, 11:00

Bordowy pisze:Płyta zmiażdżyła inne podziemne albumy.

Obrazek

Lubię to płytkę, nawet mam w wersji fizycznej, ale stwierdzenie, że zmiażdżyła inne podziemne albumy to niezła beka.
Spk

Postautor: Laj » 2011-12-28, 11:31

Spk pisze:stwierdzenie, że zmiażdżyła inne podziemne albumy to niezła beka.
Jeśli chodzi o produkcje na pewno można pokusić się o takie stwierdzenie. W szczerości, mówieniu prosto z mostu o tym co leży na sercu w tekstach Małpa również przoduje. Wiadomo skille nie te ale wielu ludzi właśnie ze względu na te dwie wymienione cechy ceni tą płytę.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Big Sun » 2011-12-28, 11:33

Na przestrzeni lat mogę wymienić spokojnie 5 o wiele lepszych płyt od tej.
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Laj » 2011-12-28, 11:56

Dla mnie nawet parę płyt z tego roku mogłoby pokusić się o konkurencję z KNOC ;) Po prostu chciałem zaznaczyć, że wiele osób ceni płytkę Małpy za te dwie cechy. Pod względem bitów jak najbardziej można ją zdelkasować jednak pod względem drugiej nie znam żadnej produkcji która jest dla mnie zdecydowanie lepsza.
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Big Sun » 2011-12-28, 12:18

Szczerość?

Faczyński i Kidd - Pansofia. Krążek z 2004 roku. ZJada KNOCz jednym kawałkiem. Chcesz szczerości?

To masz.
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: mateja » 2011-12-28, 13:40

Nieźle pierdolicie, wystarczy przypomnieć sobie hajp na tą płytkę w 2009. Podbijam oczywiście Laj`a.
poppa notha pill right na na na smoke anotha bowl right na na na na

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Amiks16 » 2012-01-04, 19:27

Zgodzę się z wami. Płyta jest doskonała, Małpa pokazał ogromną klasę. Niektórymi kawałkami jarałem się bardzo długo, a nawet jaram się do dzisiaj.
"Bujamy sie z konkretnymi wariatami - jak im utniesz palce skręcą lolka nogami.
Jak utniesz też nogi, to Ci wyjebią z bani - jak im utniesz banie, chociaż umrą z jajami."

10%
10%

Postautor: MlekoRAP » 2012-01-11, 14:26

Prze klimatyczna, Małpa rozpierdolił podziemie!

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Spk » 2012-01-11, 15:15

MlekoRAP pisze:Małpa rozpierdolił podziemie!

Uwierz, że podziemie tego nawet nie poczuło.
Spk

Postautor: Drozdu » 2012-01-11, 20:22

Spk pisze:
MlekoRAP pisze:Małpa rozpierdolił podziemie!

Uwierz, że podziemie tego nawet nie poczuło.

ale poczuł polski rap, płyta polecana przez różnych raperów (przez Pezeta na pewno ale z wywiadów widziałem chyba jeszcze z 2 polecających także znanych i dobrych raperó), Małpa po niej był zapraszany na płyty różnych bardzo dobrych raperów więc w pewnym sensie swoim debiutem zrobił rozpierdol. Teraz jak ktoś jara się tą płytką od razu pojawiają się inni, którzy wkleją tytuł lepszej płytki. Zrobił rozpierdol i ot tak jest bardzo znanym raperem w Polsce teraz.
Ostatnio zmieniony 2012-01-11, 20:55 przez Drozdu, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Spk » 2012-01-11, 20:30

Drozdu pisze: Teraz widzę najlepiej wkleić jakąś lepszą płytę od tej w jakimś poście w odpowiedzi na wiadomość w stylu 'małpa zrobił rozpierdol'

To zdanie jest kompletnie nie zrozumiałe, ale lepsza płyta z podziemia od KNOC to np.

PeeRZet - Hipocentrum
VNM - NSPC
Jimson - Gorączka w parku igieł
Bonson/Matek - Historia po pewnej historii
Laikike1 - Bybzi bybzi EP
Smarki Smark - Najebawszy Ep
Karwan - Wielkie Serce
Można by jeszcze kilka. Oczywiście wielki szacunek dla Małpy i dla tej bardzo dobrej płyty (mam nawet w wersji fizycznej), ale kolega powiedział po prostu głupotę.
Spk

Postautor: Laj » 2012-01-11, 23:36

Powiedział prawdę bo Małpa dzięki tej płycie stał się znany, trafił do szerszego grona słuchaczy którzy nie szukają zazwyczaj kotów z podziemia i nie mają pewnie nadal pojęcia kim są tacy ludzie jak peerzet czy karwan.
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Hornet » 2012-01-11, 23:40

Spk pisze:To zdanie jest kompletnie nie zrozumiałe, ale lepsza płyta z podziemia od KNOC to np.

PeeRZet - Hipocentrum
VNM - NSPC
Jimson - Gorączka w parku igieł
Bonson/Matek - Historia po pewnej historii
Laikike1 - Bybzi bybzi EP
Smarki Smark - Najebawszy Ep
Karwan - Wielkie Serce
Można by jeszcze kilka. Oczywiście wielki szacunek dla Małpy i dla tej bardzo dobrej płyty (mam nawet w wersji fizycznej), ale kolega powiedział po prostu głupotę.

Żadna z tych płyt jako produkcja muzyczna nie jest lepsza od KNOCa Małpy, i nie mówię to dlatego, że nie lubię wykonawców, których wypisałeś w swoim poście, bo większość z nich znajduje się pewnie w moim top10, w którym Małpy nie ma, ale fenomen KNOC począwszy od bitów, klimatu czy warstwy lirycznej gniecie jaja. To jedna z najlepszych płyt jakie kiedykolwiek wyszły w polskim rapie.

A porównywanie EPek z LP to w ogóle [*].
Obrazek

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Spk » 2012-01-12, 15:19

Warstwą liryczną gniecie NSPC czy bybzi bybzi? Proszę Cię.

Klimat czy bity to raczej kwestia gustu. A wypisałem EPki, żeby pokazać, że 7 kawałków takiego Laika zjada te kilkanaście Małpy.

Laj pisze:Powiedział prawdę bo Małpa dzięki tej płycie stał się znany, trafił do szerszego grona słuchaczy którzy nie szukają zazwyczaj kotów z podziemia i nie mają pewnie nadal pojęcia kim są tacy ludzie jak peerzet czy karwan.

Co innego powiedzieć, że dzięki płycie stał się popularny, a co innego, że rozjebał podziemie. Nie od dziś wiemy, że ludzie jarają się gównem i popularne może być największe chujostwo, a żeby coś rozjebało to musi być dobre.
Spk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polskie