premiery

W tym dziale umieszczamy ukończone i dopracowane teksty, czyli te które zawierają co najmniej dwie zwrotki (2x16) i/lub komplementarnie refren.

Postautor: Krychu » 2011-01-13, 17:32

1. Mam takie chwile, na których kreślę linię,
są takie momenty, przez które nie zginę.
Kiwnę wtedy głową, pójdę na przód,
nie zapomnę, że mam wiele prób.
Czasami jest tak ze Mną nie dobrze,
że Sam Sobie wmawiam groźbę.
Myślę Sobie, że Ja robię mądrze,
ale tak naprawdę, w Sobie dziurę drążę.
Wiem, że zdążę na ten moment,
No chyba po drodze, nie będę śpiewał kolęd.
Rzeczywistość oddzielę długą kreską,
nie zakończy się to dla Mnie wielką klęską.
Wszystkie linie, narysuję od ręki,
będzie tak prosto, że ludziom opadną szczęki.
Linijki brał od innych nie będę,
Zawsze się stanie tak, że kogoś zgnębię.

Ref: Nie wiem co narysować, mam kreskę,
która jest twarda, nie jest to szczęście.
Mam linię, która jest prosta i długa,
Na kartce się znajduję, i tuszem do mnie mruga. (x2).

2. Obawiam się, że zabraknie mi wkładu,
do tej bariery, już nie zrobię wypadu.
Mam w głowie dużo myśli, zapisać Je chcę,
lecz to nie komputer, nie chodzi tutaj o grę.
Rysując coś białego, na czarnej kartce,
czuję się, jak po jakiejś ostrej gadce.
Szukam w tych chwilach czegoś dobrego,
ale znajduję zawsze coś bardzo złego.
Widzę na oczy, to wszystko,
wydaję Mi się, że jest tutaj płytko.
Kartki nie są długie, ani szerokie,
zapisane na Niej myśli, są głębokie.
Długopis wyczerpie się cały, skończy się tusz,
minie dużo czasu, na wszystkim siądzie kurz.
Nic nie wybiorę, kreska się zmaże,
linia się urwie, zostaną wspomnienia nasze.

Ref: Nie wiem co narysować, mam kreskę,
która jest twarda, nie jest to szczęście.
Mam linię, która jest prosta i długa,
Na kartce się znajduję, i tuszem do mnie mruga. (x2).
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 17:38 przez Krychu, łącznie zmieniany 1 raz

50%
50%

Postautor: Spk » 2011-01-13, 17:36

Najlepszy twój tekst tyle powiem, bo na rozpisywanie się nie mam siły.
Spk

Postautor: Krychu » 2011-01-13, 20:03

Oceni może ktoś jeszcze? Wytknijcie błędy, które trzeba poprawić ( jak są ) .
...

50%
50%

Postautor: xzo » 2011-01-13, 21:48

co do tekstu, bunkrów nie ma ale tez jest zajebiście, jako tekst nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, przekaz jako taki, jaram się czym innym ALE(!)... zrobiłeś znaczny postęp, co należy zaznaczyć !

tekst moim zdaniem jest byle jaki z tego względu że brakuje mi ciekawych rymów, takie rymy jak mądrze/dążę ; długa/mruga ; wkładu/wypadu ; i wiele innych zalicza się do prostych rymów. ciekawsze rymy tez już potrafisz pisać, np. dobrze/groźbę, na pewno różnice sam widzisz a jeśli będziesz na to częściej zwracał uwagę twoje rymy staną się ciekawsze.

co to tematyki wreszcie jest jakaś za co plus !, we wcześniejszych tekstach miałeś bałagan, tutaj masz jakiś taki punkt zaczepienia do którego się odnosisz co jest dobre, uważam ze jak na 13 lat nie ma co wymagać więcej, nie można oczekiwać od takiego wieku wielce rozwiniętych zainteresować i nie wiadomo jakiego zasobu słów na co staram się brać poprawkę. ( uważam ze zasób słów jest u Ciebie słaby, ale poprawi się jeśli trochę nad nim popracujesz, na pytanie jak odpowiem - czytaj o tym co Cie interesuje )

rada ode mnie jest taka żebyś spróbował to nagrać, słuchając własnego nagrania sam zaczniesz zauważać jakie robisz błędy, i zaczniesz się uczyć jak pisać tak żeby to się do nagrania nadało, gwarantuję Ci ze jak nagrasz ten tekst, i spróbujesz nagrać wcześniejsze to zauważysz osobiście błędy które wytykali Ci inni użytkownicy forum.

>tutaj< masz bity do ściągnięcia, coś znajdziesz a jak nie to posłuchasz sobie i tez nie stracisz.
kiedyś słyszałem dowcip...

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Krychu » 2011-01-14, 13:37

Dziękuję. A co do nagrania - Nie wiem jak xD
...

50%
50%

Postautor: Zdunek » 2011-01-16, 22:35

kupujesz mikrofon,kupujesz odpowiednią kartę dźwiękową,najlepiej też statyw pod majka bo po co masz trzymać w łapie.Ściągasz Adobe Audition po czym nagrywasz. Nawijasz po 2-4 wersy po czym nagyrwasz kolejne 2-4 i podkładasz w odpowiednie miejsca pod bit. Lub też prościej znajdź studio,osoby które się na tym znają nagraj z nimi i tyle. Tylko wtedy pewno coś za to zapłacisz ;p
Ja osobiście moje własne studio mam w pokoju hehe;)
"Uciekasz, bierzesz rozbieg, skaczesz ze skały
Modlisz się w duchu by anioły Cię złapały
Znów zabijasz swego Boga, kryzys wiary
Są rzeczy nad którymi nie mamy władzy" ~ Pih

60%
60%

Postautor: Krychu » 2011-01-17, 13:40

A są tego typu poradniki w internecie, jak odpowiednio zrobić sobie takie studio w pokoju ?

Dziękuję za to info :)
Jeszcze jedno; Ile mnie wyniesie taka dobra karta ( jaką polecasz ), mikrofon ( jaki ) + statyw = ?
...

50%
50%

Postautor: Zdunek » 2011-01-17, 13:51

Mikrofon shure PG48 (ja mam taki koszt to od 120 do 160zł)
Statyw kosztuje mikrofonowy 60zł
Karta Dźwiękowa w moim przypadku to ASUS XONAR D1 ( PCI DS3D GX2.0 BOX 7.1 36GW) cena 230zł
Zaopatrz też się w popfiltr który wyłapuje Ci "twarde" "wybuchowe" głoski. Cena znajdziesz za 70zł ale są też te lepsze za 340zł...

jak zrobić studio w pokoju? bardzo prosta sprawa ale ja się zastanawiam tylko po co piszemy w tym dziale skoro tutaj kometuje i ocenia się teksty więc nie podbijajmy tematu bo chyba tylko o to Tobie kolego chodzi. Ale jak już jesteśmy to napiszę jak można to zrobić.

Najprościej ustawić mikrofon gdzieś w rogu pokoju można obstawić powiedzmy w odległości półtora metra od nas i mikrofonu jakimiś materiałami np szafki wszystko chodzi o to,żeby dźwięk nie odbijał nam się od ścian itp itd. żeby mikrofon wyłapywał czystą barwę naszego głosu. A drugi sposób - otworzyć szafę z ciuchami tylko w miarę dużą,ustawić tam mikrofon i nawijać,ludzie tak też robią. Albo po prostu ustawić go na środku pokoju. Albo iść do studia jakiegoś jest milion sposobów na zrobienie studia i nagranie utworu gdziekolwiek.

60%
60%

Postautor: Krychu » 2011-01-17, 14:00

Więc to nie jest taka " TANIA " sprawa xD
Dziękuję, i Sorry za to poruszenie tematu, w tym dziale ;x
...

50%
50%

Postautor: Laj » 2011-01-17, 14:02

Póki co nie rób żadnego studia tylko skiluj bo nagrywając to będziesz tak "popularny" jak ten Kula z działu Humor.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Krychu » 2011-01-17, 14:04

Hahaha xD Spoko kupię tylko mikro :D
Ale informacji na ten temat nie zaszkodzi mieć w głowie :)
...

50%
50%

Postautor: Zdunek » 2011-01-17, 14:30

Laj Dlaczego ma chłopak nie nagrywać? Dlaczego ma nie trenować z mikrofonem? Ktoś karze mu to od razu udostępniać publicznie? Z Twojej wypowiedzi wynika,że przez rzekome skillowanie ma pisac tylko teksty a to żaden trening. Po przez pisanie samych tekstów nic nie osiągnie musi tez umieć z nimi dobrze pojechać na bicie. Więj Krychu jak najbardziej kupuj mikrofon i trenuj jak najwięcej.Trenować możesz też na sucho. Ale do jasnej cholery nie zabraniajcie chłopakowi nagrywania utworów. Ja napisałem pierwszy tekst od razu go nagrywając i wypuszczając na pewną stronke to ludzie byli zaskoczeni,ze mieszcze się w bicie czyściutko itp. A Ty Laj zabraniasz mu kupowac mikrofonu. Tak samo jak ja bym zabronił Ci nawijać i tylko byś mógł pisać... bezsensu...

[ Dodano: 2011-01-17, 14:32 ]
Co do popularności to jak kto chce być popularny to tylko i wyłącznie jego osobista sprawa i to jak tworzy. A to,ze Wy tak z kogoś się śmiejecie to moim zdaniem tego kogoś nie obchodzi po prostu On jakoś popularny jest Wy nie...

60%
60%

Postautor: Krychu » 2011-01-17, 14:36

No tak. Ale Laj powiedział, że nie robić studia, a do nagrania nie trzeba mieć studia koniecznie. Wystarczy chyba mikrofon, i karta dźwiękowa. A co do tego, to i tak nikogo nie będę słuchał, wolę po swojemu sobie zadecydować, czy nagrać - Czy też nie. A wątpię, że samo pisanie tekstów jest dobre, przecież trzeba go napisać, nawinąć i potem dopiero ocenić.
...

50%
50%

Postautor: Zdunek » 2011-01-17, 14:48

Wiem o tym że do nagrania nie trzeba studia wystarczy tylko mikrofon i komp... Ale nie słuchaj się od razu kogoś kto Ci tu napisał i lecisz za nim jak pies za kością... Poczytaj co mówią i zastanów się czy warto robić studio,czy jesteś w stanie nagrywać czy też nie. Czy się opłaca... jesteś młody masz przed sobą szmat czasu do tego,zeby wskoczyć na bardzo wysoki poziom.

60%
60%

Postautor: Krychu » 2011-01-17, 14:59

Nieee, Ja o studio zapytałem z ciekawości. A nagrywać jestem w stanie, ostatnio nawet u kolegi byłem który nagrał już nie jeden kawałek w wieku 14 lat, i całkiem nieźle mu to wyszło. A nagrać coś z Mojej strony, to marzenie - Które myślę, że kiedyś na pewno spełnię. Dobra. Dziękuję za wszystkie rady, i w ogóle.

Nie róbmy spamu, w dziale :)
...

50%
50%

Następna

Wróć do Kompletne