premiery

Biografie polskich wykonawców.

Postautor: MiczU » 2008-03-10, 07:51

Obrazek
Tomasz Borycki pseudonim Borixon a.k.a. Borygo, Rekin, Boria, 5 KDM, Borys, w skrócie BRX. Urodzony w 1977 roku w Kielcach. Obecnie członek kilku formacji m.in.: GibGibon, Bukkake Warriors, LWWL, Camey Sqad i Flahaha. Zaangażowany w kulturę hiphop od początku jej istnienia w Polsce.

Raper formacji Wzgórze Ya-Pa 3, z którą to wydał 5 płyt. Przez wiele lat swojej działalności współpracował z większością składów i wykonawców polskiej sceny hip-hop'owej. Swoją karierę rozpoczynał współpracując z Liroyem grając z nim koncerty na trasie albumu "Scyzoryk". Dołączył do składu WYP3, po odejściu z niego Radoskóra. Razem ze Wzgórzem zagrał ponad 1000 koncertów, nagrał albumy "Centrum", "Trzy", "Ja Mam To Co Ty", "Precedens" i "Stara Szkoła Rapu". We wrześniu 2001 roku ukazał się pierwszy solowy album pod tytułem: "WYP3/Borixon-Kolejna Część", po czym stworzył jeszcze inne płyty solowe, "Mam 5 Gram" 2002, "Rap Daje Mi Siłę" 2004, "Zacieram Ręce Dzieciak" 2006 oraz wartościowe produkcje "Projekt Hamas", "Gladiatorzy z Miasta Noży", "Kielce sie palom". Borixon grał koncerty w Paryżu w klubie [[ABC Espace], w Pradze, Amsterdamie, w Nowym Yorku i Chicago. Twórca firmy Juicey Juice Promotion zajmującej się produkcją odzieży hip-hopowej, wydawaniem płyt, organizacją koncertów.

Dyskografia

Ze Wzgórzem Ya-Pa-3
(1997) Centrum
(1998) Ja mam to co ty
(1998) Trzy
(1999) Ja Mam To Co Ty(singiel)
(2000) Precedens
(2002) Stara Szkoła Rapu

Albumy solowe
(2001) WYP3/Borixon-Kolejna Część
(2002) Mam pięć gram
(2003) Hardkorowa Komercja (Nic Na Prawde)
(2004) Rap Daje Mi Siłę
(2006) Zacieram Ręce Dzieciak

Nielegale
Borixon i Pęku - V-emblemat
Borixon - Projekt Hamas
Kielce się Palom (Volum na Full)
Borixon - Gladiatorzy z Miasta Noży

Z innymi zespołami
10 Osób - Wspólna Scena (1997)
(2002) Gib-Gibon Skład - Borys i Fiodor (2002)
Lepiej Widoczni, Widocznie Lepsi (Zapowiedź)

gościnnie na innych płytach Żurom - "A Póki Co..." 03. A Pamiętasz... (feat. V.E.T.O., Borixon) 06. A Pamiętasz... (Bartosz RMX) (feat. V.E.T.O., Borixon) Żurom - "Cały Czas" 07. A Pamiętasz... (feat. Borixon, V.E.T.O.) Wojtas - "Moja Gra" 07. Mój Hajs (feat. Borixon, Abradab, Gutek) DJ 600V - "600°C" 19. Słyszysz (feat. Żurom, Borixon) DJ 600V - "V6" 01. Be-Er-Iks (feat. Borixon) 13. T. Problemy (feat. Gracjan, Borixon) 19. Biały Goniec (Remix) (feat. Zajka, Borixon) DJ 600V - "Wkurwione Bity" 02. Biały Goniec (feat. Zajka, Borixon) 22. Mój Rap, Mój Hajs (feat. Borixon) Ideo - "Mentalnie" 05. Szalona Plota (feat. Borixon) IGS - "Alchemia" 09. Lansuj się z Gibon Składem (feat. Tede, Borixon, CNE) 13. Odcinam Się II (feat. Borixon, Tede) IGS - "Garaże" 08. Alchemia (wolny styl) (feat. Tede, Borixon) MCF - "Made In Poland" 05. Miasto Nie Zasypia (feat. Borixon) Molesta/Ewenement - "Ewenement" 15. Wady Ludzkie (feat. Borixon, Wojtas) O$ka - "Przez $ Jak..." 03. Muzyka (feat. Borixon) Onar i O$ka - "Wszystko Co Mogę Mieć" 04. Dużo Czasu Minęło (feat. Borixon) Pęku - "Nowe Wyzwanie" 05. Kolejna Płyta Powstała, Kolejna Cześć (feat. Borixon) 12. T.T.F.B. (feat. Borixon, Tede, Numer Raz, Gracjan) 14. Wilczy Apetyt 2 (feat. Borixon) Pih - "Boisz Się Alarmów" 05. Daje Rap Muzykę (feat. Borixon) Tede - "S.P.O.R.T." 05. Odcinam Się... (feat. Borixon) 15. Baunsuj Ze Mną (feat. Borixon) V.E.T.O. - "Drugie Życia Tchnienie" 07. Dla Tych, Co Odeszli (feat. Borixon) 08. Falstart (feat. Borixon, Gracjan) 10. Penku - Borixon (feat. Borixon) 16. Wejście W Nowe Dni (feat. Borixon) V.E.T.O. - "Vetomania" 04. C.K Poezja (feat. Borixon) 05. V.E.T.O. P.H. (feat. Projekt Hamas, Borixon) 06. Eleganckie Bale (feat. Borixon) 18. V.E.T.Odlot (feat. Projekt Hamas, Borixon) Wendetta - "Ciszy Przerwa" 05. Aleja Gwiazd (feat. Borixon)

utwory Borixona na składankach
ESKA Squad 16. Borixon - Fakty ESKA Squad 2 10. Borixon - Sprawdź To Działa 20. Borixon - Trwam w Tym ESKA Squad 3 18. Borixon feat. Chick's - Ja Tu Zostaje Gladiatorzy Z Miasta Noży 01. Borixon, Faust, Karaz, Projekt Hamas, V.E.T.O., Wojtas - Gladiatorzy Z Miasta Noży 04. Borixon - Kielcesiepalom 07. Borixon, Karaz - Robię Rap Klan CD#29 01. Borixon - Mam 5 gram Projekt Podstawa - Co od dzisiaj jest istotne... 18. Borixon - Cisza przed burzą Przedstawienie 02. Borixon - Dwa eR 14. Franek, Borixon - Jesteś Bogata... Rap Eskadra 3 09. Borixon - Kłamca 15. Borixon - Rap Daje Mi Siłę Rap Style 13. TeKa feat. Borixon, Finta - Ten Numerek Road Hip Hop 2004 13. Borixon - Dwa R SummerJam 2006 Allstars 04. $tahu$tah, Dynu$, Borixon, Rada - Wódeczka Waco Records Sampler 2006 Vol.1 07. Wojtas feat. Abradab & Gutek & Borixon - Mój Hajs
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: DonPorzOtheONE » 2008-03-10, 09:46

a ktos może wie jaka jest teraz sytuacja miedzy BRX a Żuromem??
I BÓG ZESŁAŁ NAS NA ZIEMIĘ BYSMY SIALI ZAMĘT I ZNISZCZENIE...
Obrazek

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: R-N » 2008-03-10, 18:43

a coś między nimi było nie tak? :P <ja_nie_w_temacie>

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: DonPorzOtheONE » 2008-03-10, 22:38

nom jest taka akcja ze Jezus ( znany z kawałków karramby i vatos locos clan) sypnoł na policji ze brał narkotyki od Żuroma i cos jest tez zamieszane tam z Borixem i kilkoma innymi raperami z kielc sprawa sie powinna wyjasnic w najblizszym czasie bo bedzie pełno dissów ze strony Żuroma na jego nowej płycie
I BÓG ZESŁAŁ NAS NA ZIEMIĘ BYSMY SIALI ZAMĘT I ZNISZCZENIE...
Obrazek

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: Fudzi » 2013-12-14, 22:23

Aj Borixon dekade temu to był gość.
"Sprawdź to działa", "Trwam w tym", "Rap daje mi sile", "Dla Em" to 4 personal besty Brxa
"Grab your glocks when you see 2Pac
Call the cops when you see 2Pac"

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: vale » 2018-09-19, 11:48

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Polskie Biografie