premiery

Dział poświęcony rapu z USA, Francji, Niemiec i całego globu!

Postautor: Dox » 2010-12-19, 19:23

Myślę, że taki temat można już założyć.

Jak oceniacie rok 2010 w zagranicznym rapie? Jak dla mnie jest dość nierówny, ale i tak zdecydowanie lepszy od 2009. Było kilkanaście zajebistych, epickich wręcz krążków, kilka zawodów. Najlepsza 5 moim zdaniem to:

- Hunger For More 2
- solo Big Boi'a
- nowy Kanye West
- Teflon Don (mimo, że na początku uważałem ten krążek za zawód)
- Pilot Talk/nowy Sheek Louch/Ten Toes Down

Do zawodów, mimo wszystko, zaliczyłbym nowego Slima, Buna i Pilot Talk 2 (dość kontrowersyjnie, wiem).

Co powiecie, ziomki?
Ostatnio zmieniony 2011-02-11, 15:12 przez Dox, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

70%
70%

Postautor: Spk » 2010-12-19, 19:38

Ja na pewno byłem zadowolony wyjściem takich płyt jak:
KRS-One & True Master - Meta Historical
Nas & Damian Marley - Distant Relatives
Marco Polo - The Stupendous Adventures Of Marco Polo
The Roots - How I Got Over
A.G. - Everything's Berri
Capone-N-Noreaga - The War Report 2: Report the War
KRS-One - Back To The L.A.B. (Lyrical Ass Beating)
Ice Cube - I Am The West
Kid Cudi-Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager
Big L - Return Of The Devil's Son
Tych albumów słuchało mi się z przyjemnością.

Najbardziej zawiodłem się Redmanem i tym, że nie dane mi będzie usłyszeć Detox'u ...
Spk

Postautor: Cali_FCB » 2010-12-19, 21:34

Mam spore zaległości w tegorocznych nowościach, ale to co było dla mnie ważne raczej już sprawdziłem. No tak, rok udany, wyszło sporo ciekawych płytek, ale mimo wszystko odczuwam pewien niedosyt, bo nie było żadnego albumu, który naprawdę by zmiażdżył i którego katowałbym przez dłuższy czas. Pod tym względem lepszy był dla mnie rok 2009, gdzie ukazały sie m.in. "BlaQKout", "Only Built 4 Cuban Linx Pt. II" czy "Boss Of All Bosses".

Ale wracając już do teraźniejszości, najlepszą płyta 2010 roku jest dla mnie póki co "Recovery" Eminema, nie muszę chyba mówić dlaczego. Tuż za nią umieściłbym "Streetlights" Kurupta, może trochę subiektywnie, choć uważam że jest to naprawdę udany i dopracowany krążek. Nie mogę nie wspomnieć jeszcze o "Distant Relatives" Nasa i Marleya, "I Am The West" Ice Cube'a, "Sir Lucious Left..." Big Boi'a oraz "100 Wayz" Dogg Pound.

A rozczarowania? Zdecydowanie Wu-Massacre, po zapowiedziach liczyłem na gruby album a dostaliśmy... bez komentarza. Na nieco więcej liczyłem także jeśli chodzi o nowe płyty Bun'a B i Slim Thug'a, no ale w ich przypadku nie jest wcale aż tak źle.
Ostatnio zmieniony 2010-12-19, 21:53 przez Cali_FCB, łącznie zmieniany 1 raz

Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2010-12-19, 21:45

Mega rok imo, chociaz do tej pory nie sprawdzilem wielu krazkow, m.in. Redmana, T.I. czy Slim Thuggi, ale to sie nadrobi. Moj nr. 1 to zdecydowanie album Kanye Westa, genialny muzycznie, jak sluchasz tego materialu, to nie zwracasz uwagi na to, ze gospodarz jest raperem badz co badz - srednim. EPICKIE dzielo. Dalej postawilbym bardzo dziwny a zarazem niedoceniony i hejtowany debiut Drake'a - Thank Me Later. Album, na ktorym Drake udowadnia, ze sprawdza sie jako raper i jako wokalista, klimatyczny, bardzo pokrecony muzycznie material. Na 3 miejscu "Slime Flu" od Vado. I to nie dlatego, ze jestem jego psychofanem, ale dlatego, ze Vado po prostu wydal mocny, harlemowski krazek, ktorych w tym roku w NY nie bylo az tak wiele. Sheek Louch rowniez mocna pozycje puscil, taki NY w 2010 = mniam. Lloyd Banks, Big Boi, Bun, Ross, B.o.B., Cudi, 8Ball & MJG, A-Mafia ze swoim mixtejpem 'Lord Of The Streetz', Khalifa z 'Kush & OJ', Stalin ze swoim Prenuptial Agreement, oczywiscie Paul Wall, nie mozna zapomniec o nim, bo dal mega krazek, no i Ci co wydali na samym poczatku, KMK, Brotha, Boondox. Twiztid tez ladnie dali. FAT JOE! Powrocil w nowojorskim stylu, udowodnil, ze jak chce to moze nagrac album brudny, uliczny. Cammy i Vado ze swoimi mixtejpami z Drama itd., itp. Co do rapu z UK, to rozjebal Tinie Tempah, do dzisiaj lubie sobie posluchac, tak samo S.A.S.

Zwrotke roku dal dla mnie Jay-Z w "Free Mason", zjadl caly, dobry zreszta krazek. Na drugim miejscu Ms. Minaj w "Potworze" Westa. Najlepszy kawalek? Wspomniany "Free Mason".
Qwanell

Postautor: Nevie Smithie » 2010-12-19, 22:11

W tym roku sprawdzalem praktycznie wszystko co nowe i nie truskulowe, nie bede tu dawal zadnych kolejnosci po prostu moje ulubione albumwy w 2010 to Thank Me Later Drake'a, Flockaveli, Crunk Rock od Lil Jon'a, Soulja Boy tez wydal dobra ale niestety krotka plyte, co tam jeszcze... Kanye wydal jeden z lepszych albumow, Nelly i jego 5.0 zajebiscie mi sie podobalo, Slim Thug z czasem sie wkrecil, Curren$y wydal 2 bardzo mocne albumy. Poza tym calkiem spoko 3 producenckie plyty Ski Beatz, Statik Selektah i Nottz, w chuj dobrych mixtejpow (najlepsze oczywiscie z DJ Drama).
Zawiodlem sie natomiast na albumach, na ktore czekalem najbardziej Teflon Don, Trill O.G., No Mercy w mniejsyzm stopniu, no i Flo Rida... Byly tez plyty zapowiedziane na ten rok ale zostaly w koncu przesuniete na 2011 i tu mam na mysli Three 6 Mafie czy debiuty Nipsey'a Hu$$le i Roscoe Dash'a. 2011 rok zapowiada sie troche slabiej niz 2010 no ale zobaczymy co wyjdzie.

90%
90%

Postautor: Dox » 2010-12-19, 22:20

Nevada Smith pisze:2011 rok zapowiada sie troche slabiej niz 2010 no ale zobaczymy co wyjdzie.

IMO wręcz przeciwnie. Bugatti Boyz, nowy Maino, Loso's Way 2, Roscoe Dash, 666, solo Birdman'a, kolabo Wayne'a i Birdman'a, Carter IV i jeszcze kilka.
Obrazek

70%
70%

Postautor: Kali » 2010-12-19, 22:26

Nas, Kool G Rap, dwie płyty Ghostface'a, Blackout 3, GZA, Saigon, Talib Kweli, Raekwon, The Game, może Detox, Wiz Khalifa, Yelawolf, Red Cafe, Kanye West & Jay-z. tyle z pamięci a pewnie dużo pominąłem.

Pisze o płytach na które czekam w '11
Kali

Postautor: Ejdam » 2010-12-20, 22:01

Bardzo dobry rok, nie wiem jaką płytę ogłosić najlepszą płytą roku. Dam swoje top 5 bez kolejności:
Brotha Lynch Hung - Dinner And The Movie
Twiztid - Heartbroken & Homicidal
Vinnie Paz - Season Of Assasin
Diabolic- Liar & Thief
Cutthroat - Take Ova
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: PaCO » 2010-12-20, 22:13

Ja na pewno nieźle zajarałem się Mixtape'em od Maino oraz płytką Ice Cuba. Jakoś więcej chyba nie sprawdzałem produkcji z tego roku.

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Gangsta_Peter » 2010-12-21, 00:51

a ja sie jaram wu-masscare. tak to jeszcze ice cube. Twiztid dobre choc nie lubie horrorcoru.
Jestem tu, nuda wszechobecna i wszechwiedząca
Robie rap,zabijam nude,uwalniam promienie słońca

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Big Sun » 2010-12-21, 16:42

Super rok od początku do końca. Jasne, kilka niewypałów się trafiło (patrz Blaze), ale ogólnie 2010 na wielkim propsie. Świetne albumy Kno, Twiztid, ABK'a, Brothy, czy T.I.'a, Big Boia i Eminema z mainstreamu. Jestem w 100% zadowolony i czekam na jeszcze większy rozpierdol w roku nadchodzącym!
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Kali » 2010-12-21, 16:55

2010 > 2009, 2008.

ktoś podbije ? he
Kali